poster

Dívka ve vlaku

 • USA

  The Girl on the Train

 • Slovensko

  Dievča vo vlaku

 • Nový Zéland

  The Girl on the Train

 • Velká Británie

  The Girl on the Train

 • Austrálie

  The Girl on the Train

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Facebook a opilý exmanželky nejdou moc dohromady." Rachel pije, aby zapomněla na to, že pije a všichni společně čekáme na to, až se její výstavní okno zaplní dějem. Pro mne to tedy bylo čekání nekonečné, poměrně nepříjemné a ve finále i naprosto zbytečné. A to nepíšu proto, že jsem se v jednu chvíli ztratil a nevěděl jsem, jestli je zrovna současnost, rok předtím nebo pozítří odpoledne. Ty časy se totiž měnily příliš často, drncání vlakem mě poněkud nudilo a opilá Rachel, dobrovolnická Anna ani znuděná Megan ve mně neprobudily, nezažehly ani nepostavily nic, co by stálo za nějakou tu hvězdu navíc.(27.5.2017)

 • castor
  ****

  Jedna nemohla otěhotnět, druhé se to povedlo a třetí ani pořádně netuší, kdo je otcem. Jedna má velký problém s alkoholem, druhá se začíná obávat o dosud spokojené manželství, třetí se pohřešuje. Tyhle dámy se tak nějak znají, zjišťujeme, kdo měl co s kým, a než dojdeme do finále, bude to poměrně příjemné luštění. Není to sice tak osobité a šokující, jak by mohlo být, ale tři vypravěčky, které matou diváka a poměrně komplikovaně strukturovanému ději dávají sympaticky mrazivý opar, se mi tak nějak trefily do nálady. Už románová předloha Pauly Hawkins zaručila, aby se po rolích zaprášilo, nejvíc z trojice tak trochu labilních žen ukrojila zubožená a nemilosrdně snímaná Emily Blunt, která znovu zaručuje, že když si vybere kvalitní roli, dokáže přikovat k sedačce. Zoufalá alkoholička a stalkerka s výpadky paměti by si tak možná nějakou hereckou nominaci zasloužila. Velmi solidní je i promiskuitní mrška Haley Bennett, i další role jsou obsazené velmi slušně. Ano, místy neobratný Tate Taylor se očividně nechal perfekcionistou Fincherem, jeho Zmizelou a nespolehlivým vypravěčem dost inspirovat, ale tohle vodění za nos má i kus z jeho režijních kvalit. Ač byla samozřejmě opora v podobě tvůrce Sedmi nebo Klubu rváčů někde jinde. I když jsem se zorientoval poměrně rychle, tenhle důstojně odvyprávěný thriller jsem si nadmíru užil.(26.10.2016)

 • salahadin
  **

  Girl on the Drogs aneb psycho film o psycho postavách, jakoby měl Institut mentálně chorých dny otevřených dveří, v tomto případě směrem ven. Beru vedení příběhu a budu asi jeden z mála, komu ten konec nijak zvlášť nevadil. Bikproublm mám s celým filmem, asi mi film o několika bláznech (to je terminus technicus) nepřišel vhod. Ne fakt se v době, kdy mám doma necele dvouměsíčního synka, nepotřebuju vyžívat v prvoplánově degradovaných charakterech s utopenými miminky, brbrrrrrr. Dva puntíky za to, že ženy v tomto filmu ještě považují děti za obrovský poklad a ne za vedlejší nechtěný produkt "šup sem-šup-tam". Velké mínus za to, že dvě z nich si tu nevěru užívaly. A Emilka opět výborná.(7.7.2017)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Tak je ten film špatnej, nebo není? Co já vím... Konec trochu přitláčí na pilu, tak už nemám potřebu hejtovat, ale během první ultradepko-drama půle jsem se celkem proklínal, co jsem si to za sranec pustil. Hnusná Emily Blunt se vypitá poflakuje v depce od ničeho k ničemu a kde može, tam nařve tak, že to jeden mop nepobere. Hnus. Naštěstí druhá krimi půlka dojem napravuje, takže sem i lepší průměr dám, ale doporučit se neodvážím, protože jsem přesvědčenej, že spoustě diváků se tento film podaří nedokoukat. 65%(30.12.2016)

 • Oktavianus
  **

  Knižní předlohu neznám, nemohu porovnat, ale po zkušenosti s tímto filmem ji ani znát nechci a nehodlám. Režisér Tate Taylor se pokusil o mrazivý atmosférický thriller plný flashbacků, překvapivých odhalení a nečekaných zvratů. Vyšlo mu to jen tak napůl - některé zvraty sice šokující jsou, jenže jiné se zase dají snadno předvídat a působí dost lacině, včetně těch, které se pokoušejí relativizovat dosud viděné. Nemluvě o vyvrcholení celého příběhu, jež i méně vnímavému divákovi musí být jasné dlouho dopředu. Obrovský klad filmu je v atmosféře: je chladná a mrazivá, film jí je doslova nabitý, za což může nejen roční období, ve kterém se Dívka ve vlaku odehrává, ale i nepříjemné prostředí laciných bytů a toho industriálního, chudšího New Yorku. Mnohem hůř jsem vnímal herecký ansámbl. Kromě Haley Bennettové mi nějak vadili všichni, včetně Emily Bluntové hráli prkenně, bez života, o ničem. A další problém je, že Dívka ve vlaku se pokouší tvářit jako mrazivý thriller, ale zároveň chtěl, aby na něj do kina přišlo co nejvíc lidí, a tak jsou některé typické žánrové scény podány velmi decentně. Sexuální scény jsou nesmírně cudné, násilí se odehrává mimo obraz, takže to nejagresivnější je facka od muže ženě. Tím se z už tak bezživotného, toporného filmu vytrácí většina vzrušujících scén, které střídá pomalá, plíživá nuda. A nezájem o osudy dobře myšlených, ale hůř podaných postav. Při všech vysvětlujících flashbacích se vytratilo tempo, při statických scénách život. Zůstalo jen studené feel-bad movie, které mohlo ohromit originalitou, ale uvízlo daleko před cílem.(17.3.2018)

 • - Emily Blunt se kvůli věrohodnému ztvárnění své role ve filmu setkala s řadou lidí závislých na alkoholu. Při samotném natáčení maskéři ladili různé fáze opilosti její postavy kontaktními čočkami: růžovými pro lehkou podnapilost, krvavými pro těžší a nažloutlými pro kocovinu. (raininface)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 20. září 2016 v Londýně. (Varan)

 • - Filmová adaptace byla zvažována ještě dřív, než knižní předloha vůbec vyšla. (Novotnak98)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace