poster

KAMU ve Vietnamu (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2015, 6x26 min

Režie:

Radek Karko

Kamera:

Mike Straka

Střih:

Michal Böhm
(další profese)
 • kingik
  odpad!

  Tak přesně kvůli tomuhle žrádlu se Luťanský kdysi nevrátil z Vietnamu zpět do své vlasti. Nechtěl hrávat v pohádkách, už tehdy toužil po účinkování v cooking show. Reinkarnoval se do KAMU neboli Kamily Rundhnusové, ohyzdné a potetované piči, co šlichtu, kterou by nepozřel ani podvraťák z ulice, vychvaluje nadšenými slovy typu "pecka". Ano, na pecku je zralá leda tak ona. Pokud chcete hodit kvalitní kosu, máte jedinečnou možnost. Takže kyblík k telce, já vám to odstartuji...3...2...1...blijemeeeee!!! 0%(13.5.2016)

 • lubospoti
  ***

  Při hodnocení zůstanu tématicky u gastronomie. Dokument nabízí dvě zajímavé ingredience - cestování a vaření. Dvě témata, která poslední dobou asi nejvíce táhnou televizní diváky. Na první pohled jdou tyhle ingredience velmi dobře k sobě a člověk by si řekl, že výsledek musí být opravdu chutný. Opak je ale pravdou. Nemastné, neslané, bez chuti a vůně. Přestože se pořad zabývá exotickou kuchyní, při jeho sledování mám pocit asi takový, jako bych si ohřál chalupářský guláš z plechovky.(7.4.2016)

 • cuchillo
  *

  Nudne, mdle. Tahle "cooking show" neumi zprostredkovat tu pestrou a skvelou vietnamskou kuchyni. Koukam na to a sliny se mi nezbihaji. Od kucharskeho poradu ocekavam, ze po zhlednuti bezim druhy den do kramu, koupim tam vsechny potrebne ingredience a nemuzu se dockat, az si to taky uvarim. To se bohuzel nestalo. Kamu me neinspirovala.(7.4.2016)

 • tompaulman
  ***

  O Vietnam se už dlouho zajímám a sám jsem si udělal v minulosti dva výlety, při kterých mě bavilo objevovat stále nová roztodivná jídla. Takže tématikou je mi pořad blízký a můžu říct, že z mnoha dokumentů, pořadů i článků v tisku je toto jeden z nejlepších a nejvěrohodnějších počinů o Vietnamu a jeho kuchyni. Oceňuji, že se pořad zaměřuje na opravdu autentické vietnamské stravování, snaží se vcelku úspěšně rozebírat jednotlivá jídla a způsoby přípravy a neomezuje se na stokrát probírané pokrmy jako phở nebo bún chả. Přesto je co vytknout. Komentátor, který na nás mluví jako na pětileté dítě, sráží stravitelnost celého pořadu o level dolů. A nemusel by tak zveličovat a přehánět - tím narážím na poslední díl, který se točí v obyčejném street bistru v Đà Nẵngu, které je v komentáři označeno za "nejvyhlášenější restauraci ve městě". LOL. Od pohledu je to bistro jako každé jiné (což by ale neznělo v televizi tak přitažlivě), navíc po minutě googlování zjistíte, že nemá ani moc dobré recenze :D Jak mi řekla kamarádka z Đà Nẵngu, toto bistro sice zná, ale vyhlášené jsou spíš zdejší seafood restaurace a bistra připravující místní speciality jako nudle mỳ quảng. No nic, kromě komentátora je mi osobně nesympatická i samotná slečna Kamu, ale aspoň tam neříká žádné nesmysly :) Myslím, že šest dílů je málo a osobně jako milovník extrémů postrádám zmínky o nějakých netradičních jídlech - vždyť ve Vietamu se konzumuje i hmyz, ptačí embria, krysy, hadi, psi, nebo i stravitelnější věci jako třeba exotické ovoce, krabi či bohatá škála mořských plodů, které nemají ani český název. Může to znít nechutně, ale podle mě by to pořadu přidalo na zajímavosti :)) Komentátor by příště mohl projevit aspoň minimální snahu o správnou výslovnost názvů jídel, protože většinu z nich ošklivě zprznil a ve Vietnamu by mu asi nerozuměli.(11.5.2016)

 • xxmartinxx
  ***

  No ten komentář to zabil. Je to velká škoda, protože samotná protagonistka je ok. Gastronomická turistka, která se nesnaží předstírat, že zenově splynula s prostředím a objevila svou duši, ale prostě si užívá výlet - což je fajn. Ale ten chlápek, co artikuluje afektovaněji a úlisněji než... nevím, ani nevím přirovnání, sledování značně znepříjemňuje. Taky asi škoda, že chybí pevnější koncept, epizodám jako by chyběla struktura a téma, takže se zbytečně brouzdá po povrchu. oproti Ditě p. ale pořad, kde má jídlo kontext a podstatu, což je plus.(5.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace