• Morholt
  ****

  Zkrouhnout počet postav a sesumírovat to celé do tří dílů by tomu víc než prospělo, protože z mého pohledu se snaží SS-GB o příliš široký záběr a ztrácí tak na spádu i přímočarosti. Nicméně i takhle se mi to líbilo, protože alternativní dějiny mě baví samy o sobě, tvůrci nabídli solidní dobovou atmosféru, svět, který vytvořili, mi sedl a obstál i casting se Samem Rileym na čele. A to mi vlastně do určité míry stačilo. 70%(17.4.2017)

 • Necrotongue
  ****

  Se seriálem jsem byl nakonec spokojen, přestože se tvůrci v prvních dvou epizodách snažili diváka spíše odradit. Pak se ale děj zdárně rozběhl a já jsem se výborně bavil u kvalitního špionážního dramatu. Postava Douga Archera mi silně připomněla filmy Noir, exhumace Karla Marxe- to byl nápad hodný Pythonů a zaujalo mě koho je možno obětovat, aby si vlast zachovala tvář. Jen mě zklamal způsob jakým SS Sturbannführer Dr. Huth nosil svůj Ritterkreuz, to bylo hanebně odbyté.(25.6.2017)

 • slunicko2
  ***

  Špionážní příběh z fiktivní alternativní historie je rozvláčný. 1) Děj, vhodný na jeden celovečerní film, je roztažen do pěti hodin...a podle toho to vypadá. 2) Vadil mi i očividný nízký rozpočet snímku. 3) Zaujal mě výrazný 37letý Sam Riley (vyšetřovatel Scotland Yardu Douglas Archer).(23.3.2018)

 • HennessyVSOP
  ****

  Trochu pomalejší rozjezd ale hlavně podle mne velmi slabé završení. Jinak velmi napínavá miniserie z prostředí druhé světové války s twistem, kdy Bitvu o Británii vyhraje Německo. Velmi sympatičtí herci poměrně hodně napomáhají se strávením nataženého scénáře. Ten totiž nejde dostatečně do hloubky, aby si opodstatnil takto dlouhou stopáž a působil by asi lépe jako film. Zaujalo mě to ale natolik, že si hodlám přečíst knižní předlohu.(18.3.2018)

 • warpcore
  ***

  Ťažko sa mi hodnotí...po prvých troch dieloch sa trošku strácam v problematike, veľa postáv, veľa motivácií, súvislosti mi občas unikajú, a to sa pri všetkej vážnosti, považujem za cieľového diváka. Tým vôbec nechcem naznačiť, že sa jedná o zlý počin. Ak je však "The Man in the High Castle" topka v obore, toto sa kolíše kdesi medzi 3 až 4 hviezdami. Dávam tomu šancu, atmosféra je dusná a zamestnanci elektrární tomu dávajú ten pravý šmrnc :-) Zatiaľ 65 % !(27.3.2017)

 • - Po odvysílání první epizody přišlo do BBC mnoho stížností kvůli zvuku. Lidé si stěžovali, že jde lépe rozumět německy mluvícím postavám než těm anglicky mluvícím. [Zdroj: Lidovky.cz] (morgos)

 • - Děj seriálu se odehrává v roce 1941, ale hned v jedné z prvních scén můžeme vidět letoun Spitfire Mk IX, který se začal vyrábět až v roce 1943. [Zdroj: Lidovky.cz] (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace