poster

Prokletí Salemu (TV film)

 • Česko

  Salem's Lot

 • USA

  Salem's Lot

 • USA

  Salem's Lot: The Movie

 • USA

  Salem's Lot: The Miniseries

  (neoficiální název)
 • USA

  Blood Thirst

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Prekliatie Salemu

 • Austrálie

  Salem's Lot

 • Kanada

  Salem's Lot

 • Velká Británie

  Salem's Lot

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 1979, 112 min (Director's cut: 184 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ***

  Začněme knihou. Prokletí Salemu v knižní podobě je opravdu úžasné dílo, které jako většina dalších Kingových románů opravdu stojí za přečtení. Jako jedna z mála knih mi tato přivodila strach, což u filmu vůbec nenastalo. Bylo mi hned jasné, že tento dvoudílný TV film se nemůže knize vyrovnat, ale stejně mě lákalo jeho zhlédnutí, už jen kvůli obsazení mého oblíbence Jamese Masona do jedné z hlavních záporných rolí. A nakonec musím uznat, že to nebylo vůbec tak špatné, jak jsem čekal. Stal se z toho slušný přepis, na který se dá úplně v pohodě koukat. Ty tři hodiny mi docela rychle utekly, ale také nemohu říct že by snímek neobsahoval pár hluchých míst. I některé díry v logice se dají najít a hlavně velice vykastrovaná krvavost, které se jistě televizní producenti báli, a proto jí až na pár kapiček vynechali. No, jak je to asi u každého Kingova díla, doporučuji knihu. Film až na pozdější dokreslení.(14.4.2012)

 • PetrPan
  **

  Tříhodinová ubíjející nuda jen s několika málo povedenými okamžiky. Knižní předloha se mi už vykouřila z hlavy, ale s jistotou mohu prohlásit, že Hooper se svou adaptací rozhodně neuspěl. En gros každého Kingova románu je vždy dokonale provedená pitva lidské psychiky a jízda do pekel má pak až neuvěřitelný šmrnc, který nedovolí čtenáři se odtrhnout. Ještě si pamatuju ty probdělé noci nad Nezbytnými věcmi či Tím. Salem páně Hoopera má pak od samého počátku přesně opačný účinek. Bezduché postavy se plouží unyle vyprávěným příběhem ve světě tajemných sil. Zjevení Arthura C. Clarka s vysvětlujícím komentářem by nakonec bylo vítaným zpestřením. Upíři samotní se ale povedli, zejména děti levitující za oknem či zhmotnění alfaupíra Barlowa, tady skutečně všechna čest. Bohužel toho ke chválení bylo ve třech hodinách moc málo. Dvě hvězdy, a to i za zjištění, že někteří vampýři mají savé řezáky. Hm, hm.(6.1.2017)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Jedného dňa sa do malého mestečka Salem prisťahuje starší pán, ktorý si prišiel spolu s "partnerom" otvoriť malý obchodík so starožitnosťami. Je to ale skutočný dôvod prečo sa prišli usadiť do Salemu? Po ich príchode sa totiž začnú v mestečku diať zvláštne veci. Najprv miznú deti, neskôr aj starší občania mesta. Proti zlu sa postaví jediný muž.. Atmosféra, príbeh, herecké výkony. To sú tri dôvody prečo dať tri hviezdičky. Nato že ide o horor z doby "kamennej" som milo prekvapený. Lepší priemer.(3.10.2012)

 • Shit
  ***

  Měl sem tu čest dát si tříhodinovej Director's cut, ale bohužel sem měl nakonec co dělat abych to dokoukal, sice je fakt, že scény s upíry jsou fantastický, obzvlášť ta ve vězení si mě podala a když to chce vytvořit hustou atmosféru, tak jí to prostě v klidu vytvoří, jenže během těch tří hodin je až příliš nudný omáčky a keců a opravdovej upírskej horor se objevuje jen místy, což zapříčiní někdy až neúnosnou nudu(20.2.2009)

 • Bloody13
  ****

  Salem´s Lot jsem si potřeboval osvěžit, tudíž po dlouhé době jsem si dal nutnou opakovačku. A to hned s prodlouženou, tříhodinovou verzí. Nutno podotknout, že bez přestávky a na jeden zátah, což je u mě dneska spíš výjimkou. I přes tu dlouhou stopáž jsem se vůbec nenudil. Hooper alespoň nechal vyniknout charaktery, dnes už klasických, všech hlavních i vedlejších postav (chlapec se zálibou v hororech, co se rozhodne postavit zlu, naproti němu zbabělý policajt, co nevěří na upíry). Atmosféru to má výbornou a spousta momentů dokáže vyděsit i zkušeného rajcovníka, obzvlášť ty s hlavním upírem Barlowem. No a gradující finále ve sklepení domu, co svojí zatuchlinou a špínou připomene hnízdo Leatherfaceovy rodiny, pak jen potvrzuje, proč se film stal upíří klasikou. Pro mě je tak Salem´s Lot spolu s To nejlepší televizní kingovka.(23.7.2011)

 • - „Salem´s Lot“ napsal Stephen King jako poctu Stokerovu „Draculovi“. Tuto poctu chtěl vyjádřit i ve filmové verzi tím, že do filmu vpraví odkaz na Draculu. Odkaz byl realizován podobou upíra, který odpovídá Draculovi z filmu Upír Nosferatu (1922). (BrianStorker)

 • - Původně byl Toobe Hooper osloven, aby natočil pouze celovečerní film podle Stephena Kinga. Během natáčení se však objevily zvěsti o natáčení Draculy Johnem Badhamem a výrobě remakeu Upíra Nosferatu Wernerem Herzogem. Vedení Warneru tedy bleskově přehodnotilo strategii a z původně plánovaného celovečeráku sešlo a začala se natáčet TV minisérie. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace