poster

American Gothic

 • anglický

  American Gothic

Horor

Velká Británie / Kanada, 1988, 85 min

 • Slasher
  ****

  Překvapivě pěkná záležitost. Pětice přátel (včetně debila s ukázkovym mulletem) ztroskotá někde v severozápadním Pacifiku a na malém ostrově narazí na podivnou, izolovanou, zpátečnickou (a zmršenou) rodinku, která si tam žije po svém. Autoritativní rodiče a jejich tři přerostlý haranti Fanny, Woody a Teddy, kterým táhne na kdovíkolik a pořád se chovají jak největší spratci. Jak obecně moc nemusím 80's horory (snad s výjimkou slasherů), tak se mi AMERICAN GOTHIC zamlouval. Dobře zahraný (týká se 'buranů'), zábavný, s fenomenálním a celkem dlouhotrvajícím psycho dojezdem. Prostě žádná diskosračka.(14.3.2010)

 • J*A*S*M
  ***

  Taková drobet odlehčená buranská vyvražďovačka. Otřepaný námět a nelogické jednání postav naštěstí vyvažuje mimořádně bizarní skupina záporáků, na kterou je radost se koukat. Nudit se u snímku rozhodně nebudete, ale že by se jednalo o nějaké špičkové dílo, to říct nemůžu, na to jsou herecké výkony kladných hrdinů příliš slabé a režie příliš nenápaditá. Z děje bych vyzdvihnul především závěr, který je poměrně originální. Stojí za zhlédnutí, ale zázraky nečekejte. 60%(23.6.2008)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Velké překvapení ! Skvělý osmdesátkový campy horor o třech párech, kteří uvíznou na Islandě a ukryjou se v domě podivných starých lidí, jejichž "děti" mají nejméně 50. Co se bude dít závěrečných 40 minut každý hororový fanoušek může tušit. Film je hodně originální,atmosférický,herecké výkony záporáků jsou špičkové a vraždy nápadité.(16.10.2013)

 • Ten Druhy
  ***

  Skupina mladých musí núdzovo pristáť s výletným lietadlom na ostrove neďaleko Seattlu. Ostrov je však neobývaný iba zdanlivo. Rodina, ktorá odmieta výdobytky modernej spoločnosti a žije v zbožnej viere podľa desatora, je od začiatku podozrivá. Asi päťdesiatročné deti bývajú s prísnymi rodičmi a správajú sa ako maloletí školáci. Zo strany hercov je to však nepresvedčivé teátro. Prehnaná starostlivosť o mŕtve dieťa, akoby bolo živé, ale presvedčivo vyzerá. Aj hrozivo. Ďalej je to už klasický slasher. Jeho nevýhodou je, že divák má možnosť vidieť prevažne len mŕtve telá: na útese, v lese, na pláži... Šialenej rodinke by možno viac pristal exploitation. V závere sa však karta prekvapivo obráti a posledná preživšia čudných obyvateľov vyhladí... Horor tak získa plusové body.(14.7.2011)

 • Campbell
  ****

  Po výborném duchařském hororu Legenda pekelného domu jsem se těšil na další Houghův film, sice je pravda že Howling 4 byl průměr a Démon byla ztráta času, ale i tak jsem se těšil na tuhle klasiku a čekání se nakonec vyplatilo, nejdříve chci pochválit to že režisér fakt věděl co divák chce a tak se divák nenudí, hlavní postavy AKA dementní rodina je fakt parádní a hlavně Fanny který jsem věřil každé slovo a Steiger byl parádní, s hlavníma hereckýma postavama to bylo o něco horší, moc sympatické nebyly a celkově mě spíše štvaly. Vraždy nejsou moc vidět ale jsou poměrně dobře vymyšlené a konec byl parádní. Hough mi dokazuje že je dobrý režisér a rozhodně umí, a těch pár přešlapů mu odpouštím.(21.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace