poster

Mute

 • Německo

  Mute

 • USA

  Mute

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / Německo, 2018, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mr.Cinephile
  *

  Tak tohle bolelo. Duncan Jones si tímhle filmem moc nepomohl a jestli bylo pokračování jeho Warcraftu ve hvězdách, tak teď sklouzlo hluboko za horizont událostí nejbližší černé díry. Mute má ambice, má neonové barvičky a všechno to tak nějak vypadá na první pohled hezky, ale čím blíže jste k jádru onoho "spletitého" příběhu, tak si začínáte uvědomovat, že onen toužebně vyhlížený cíl je vlastně v nedohlednu a vy jste promarnili dvě hodiny svého života. Alexander Skarsgård je mute téměř v každé své roli, Justin Theroux je prkno a jediný kdo mě opravdu bavil byl Paul Rudd. Netflix opět šlápl vedle.(28.2.2018)

 • Topco
  **

  Toto dopadlo naozaj neuspokojivo (navzdory očakávanom z top traileru). Menšia katastrofa. Nielenže sa nemôžeme baviť o atmosfére, toto postrádalo fungujúci príbeh. Scenár zlyhal na plnej čiare. Vedľajšie postavy akoby z iného filmu a žánru, nevyrovnané + aj samotný hl. hrdina bez charizmy s nonstop prihlúplo vyciveným výrazom. Chcelo to byť druhý Blade Runner, ale vizuál a 4 pekné zábery nočného, futuristického Berlína nemôžu stačiť ani na priemerný film... PS: Trošičku, ale naozaj len trošičku mi to pripomenulo Goslingovu Lost River (v zmysle pekný obal, wtf obsah). PS2: Najlepším nápadom je napokon Duncanov šikovný TV odkaz na Moon :))(10.6.2018)

 • maddy
  *

  What the fuck have I just seen? A prečo sa to vlastne muselo odohrávať v rovnakom svete ako Moon? Je síce chvályhodné, že Netflix dáva tvorcom dostatok slobody na realizovanie ich vízie, ale ako sa začína čoraz častejšie ukazovať pri filmoch z Netflix produkcie niekedy to je skôr na škodu a chýba silná ruka producenta, ktorá by aspoň trocha usmernila režisérov čo si vlastne natočia. Pri Duncanovi si totiž vážne začínam myslieť, že ten Source Code bola iba akási zhoda náhod, ktorá sa už nebude opakovať, pretože od tohto filmu to s ním už ide iba dole vodou (Warcraft) a s aktuálnym Mute klesol snáď až na samotné dno. Nezaujímavý film, ktorý dokonale vystihuje jeho názov - Mute (nemý) - film, ktorý nemá čo povedať. Ba navyše ešte bez akejkoľvek atmosféry alebo zaujímavej myšlienky (akciu alebo akékoľvek napätie, keďže v žánri je uvedené aj thriller by ste hľadali už úplne márne). Keď si nechcete nechať skaziť príjemné spomienky na Moon, tak zabudnite, že toto niekedy vzniklo a ušetríte si neskutočne dlhé dve hodiny, v ktorých sa nič nedeje a ešte je to aj celé podporené pomerne druhotriednym vizuálom. CELKOVO: 1,5* (3/10)(24.2.2018)

 • Tom Hardy
  **

  Tolik v zásadě dobrého a tak mizerný výsledek. Duncan Jones zažívá sešup Shyamalanovského ražení. To, co dříve zvládal bez většího zadýchání, je najednou nedostižné. Příběh pořádně nechytne, emoce nefungují. Je to tak nefunkční, až to jednomu nedává smysl - je to jako se koukat na sexy holku a necítit VŮBEC NIC. Pokud vám z filmu o hledání ztracené milované bytosti vyjde to, že nejzajímavější postavy jsou psychopat a pedofil, víte, že je něco hodně špatně. Myslím, že základní chybou je v tomhle případně neodhadnutí nejsilnějších stránek příběhu. Hlavní hrdina (vzhledem k tomu, jak je ta postava napsaná a uchopená) totiž opravdu není materiál na tahouna a neměl by být v centru dění. Kdyby to bylo hlavně o tragicky nevyrovnané postavě Paula Rudda, udělali by tvůrci imho mnohem lépe. Snad příště, Duncane, snad příště.(3.4.2018)

 • Eldrick
  **

  Velké zklamání a umělecký sešup dolů. Duncana Jonese zřejmě smrt otce těžce poznamenala. Tohle totiž není ten samý sebevědomý režisér, co natočil MOON. Jako by nevěděl, co tímhle filmem říct. Těžce příběhově a postavově vyprázdněná a roztříštěná matlanina všeho možnýho, co vás napadne. Chvílema mi to připomínalo už i takovou do sebe zahleděnou sračku jako jsou Kellyho SOUTHLAND TALES. Příliš mnoho postav, skoro žádná sympatická, v jejich motivacích se většinou ztrácíte a jejich dialogy jsou duchaprázdný. Futuristický Berlín by chtěl být druhým BLADE RUNNERem, ale vylezl z toho spíš takovej refnovsky neonovej retro papundeklland. Chybí tomu nějaká dynamika vyprávění, tempo a co si budem povídat, ten obsah není zrovna nic originálního. Jediná zajímavá postava zmizí hned na začátku, aniž bychom si k ní stihli vytvořit nějaký zájem. Duncan byl vždy nejsilnější v minimalismu, ale tady si bere moc velký sousto, nezvládá to ukočírovat vypravěčsky a nenadchne bohužel ani vizuálně. Už chápu, proč do toho po finančním průseru s WARCRAFTem nechtělo žádný studio jít. Netflix je sice finančně výhodná online videopůjčovna, ale budget na rádoby druhýho BLADE RUNNERa z nich jako z filmovýho studia nikdo nevydojí.(24.2.2018)

 • - David Hasselhoff sa objaví na bankovke v scéne, v ktorej Cactus (Paul Rudd) vypláca opatrovateľku. (Astonko)

 • - Film bol pôvodne zmýšľaný ako prvá čast chystanej trilógie so Samom Rockwellom v roli Cactusa (Paul Rudd). To sa však zmenilo kvôli vysokému rozpočtu, a tak sa najprv natočil Moon (2009), kde si Rockwell zahral hlavnú rolu. (Astonko)

 • - Film bol opísaný režisérom Jonesom ako "duchovné pokračovanie" jeho filmu Moon z roku 2009. (WalterIK7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace