poster

Hadí doupě

 • Velká Británie

  Crooked House

 • Nový Zéland

  Crooked House

 • Austrálie

  Crooked House

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2017, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VenDulin85
  ****

  Agathina oblíbená... a moje taky. "Žil jednou jeden křiváček, ten ušel světa kraj a našel křivý pěťáček u křivých schodů, co tam maj. Měl křivou kočku, co chytla křivou myš, a všichni žili pospolu a v křivém domku měli skrýš." Rodinka je tu vylíčena pěkně pošahaně a herecké obsazení to dokonalo (Gillian Anderson si obzvláště užila afektovanou herečku Magdu), ale měla jsem trochu problém s ústřední dvojicí. Jediné momenty, které jsem jim beze zbytku věřila, byl ten večer, kdy si dali od vyšetřování off a šli se bavit do tančírny, to bylo fantastické. Jinak.. co zde máme pro ty, kdo nečetli? Jeden dům, jedna mrtvola, všichni podezřelí... rozuzlení hodné pouze královny detektivek, kterou Christie zůstane po věky věků.(24.1.2018)

 • Frajer42
  ***

  Spoilery! Tvůrci neskutečně zle pracovali s napětím. A vůbec má celý snímek punc jakési obyčejnosti. Silně smrdí televizní obrazovkou. Největším kurvítkem celého snímku je Max Irons, dlouho jsem neviděl tak neschopného člověka, který má tu drzost pobírat za své prznění této krásné profese dokonce peníze. Měl by posbírat poslední dávky soudnosti a změnit své profesní zaměření. Se zbytkem herců to bohužel nebylo o nic moc lepší. Až na světlé výjimky. Prokouknout malou psychopatickou vražedkyni mi bohužel trvalo jen chvíli, takže jsem na svoji úžasnost a genialitu doplatil i v případě tohoto snímku. S extrémním přimhouřením obou očí ze sebe nějak vydoluji slabé 3 *. Přes kopec nedokonalostí jsem se přeci jen až tolik nenudil, a to jde v kriminálce především.(31.3.2018)

 • Master19
  ***

  Nůůůůůůůůdáááááá. Ano, pojetí a nasnímání je vynikající, co si budeme povídat, atmosféra se dá krájet hned od začátku. Pak už je to ale jen takové přehazování hromady sena na druhou stranu, aby proschlo. Pravdou také je, že až to proschne stojí to za to, závěr je famózní, ale bohužel nemůžu hodnotit víc, celkově mě to nebavilo. A ještě jednu věc musím vypíchnout, není to slabinou jen tady, ale u společné večeře to prostě razilo - chtěl bych někdy zažít hádku patnácti lidí, kdy každý způsobně čeká, až druhý dořekne svou repliku. Asi aristokracie...(9.2.2018)

 • terunka003
  ***

  Detektivní, rodinné, britské, klasické, Agatha Christie, překvapivé, temné. Nějak se mi tahle zpracování klasických detektivek zalíbila. Bylo to srozumitelné, svižné, strašidelné a hlavně s naprosto nečekaným závěrem. Herecky pro mě neznámé a příjemné. Za mě dobrý. ..ona ty jejich sídla si úplně říkají o nějakou temnou scénu a kostlivce ve skříni.. (23.2.2018)

 • filmmovier
  ****

  Hadí doupě je rozhodně TOP5 knižní Agatha (možná dokonce TOP3) s jedním z nejvíce šokujících a nejzajímavějších závěrů, což se podařilo přenést i do této, dle mého skromného a nedůležitého názoru, velmi zdařilé adaptace, která je tady až hnusně podhodnocena. Máme tady nejeden herecký koncert (ačkoliv Glenn Close všechny extrémně přehrává v každé scéně, ve které se vyskytuje) a šokující závěr se podařilo přenést i sem. Výborná atmosféra, výborné prostředí (což je v Agathě vždy nesmírně důležité), fantastická hudba, prostě vše, co má mít kvalitní detektivní film (o inteligentní zápletce tady snad není třeba mluvit). Já jsem tedy spokojen, doporučuji a těším se na další filmy. 80%.(9.2.2018)

 • - Spoiler: Jedná se o první dějovou linii, ve které autorka předlohy Agatha Christie použila do role vraha mladistvého. (jezurka42)

 • - Film založen na stejnojmenné knize od Agathy Christie. Zajímavostí zůstává, že samotná autorka označila tuto knihu za svou nejoblíbenější, kterou kdy napsala. (jezurka42)

 • - Práce na tomto filmovém projektu byla poprvé oznámena již v roce 2011. (jezurka42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace