poster

Hangman

 • Austrálie

  Hangman

 • Nový Zéland

  Hangman

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  *

  Strašně moc bych chtěl najít důvod, proč dát Hangmanovi víc. Už z úcty k Al Pacinovi, kterého vždy rád vidím v detektivní roli a nebo pro Karla Urbana, jemuž bych přál větší úspěchy v kariéře. Jenže Johnny Martin. Že je scénář "jen" slepencem nejrůznějších klišé a nefunkčních motivů, to je jedna věc (naopak jsem celkem ocenil vyšetřovací část, která v určitou chvíli slušně táhne). Ale Martin prakticky každý moment s nějakým potenciálem zabije svou režií. Bolestivé je to hlavně v úvodu (až komicky natočená "akční scéna") a na konci, kdy do sebe možná vše určitým způsobem zapadne, ale provedení se nechytá ani na televizní kriminálky. Bože, vedle Hangmana i 88 minut vypadá jako dobrý film! A jindy božský Al? I mistr je tu víceméně do počtu, upsaný postavě pravděpodobně pouze proto, aby si na stáří ještě trochu přilepšil nějakým tím komerčnějším projektem. Chvílemi svou velikost připomene hlasem, mimické svalstvo je ale tentokrát na odpočinku. Možná by tam měl - při vší úctě - odejít i Pacino (minimálně v rámci detektivního žánru). Detektiv Archer si jednoznačně nezaslouží být ve společnosti Vincenta Hanny (Nelítostný souboj), Serpica a Willa Dornera (Insomina). 30%(28.11.2017)

 • luka4615
  **

  Znáte to rčení, když dva dělají totéž, není to totéž? Právě tohle mi totiž téměř po celou dobu stopáže filmu Hangman vyvstávalo z mysli jako otravný hmyz. Už při zhlédnutí traileru jsem očekával odlehčenou, místy i naivní podívanou ve stylu "Se7en" od Davida Finchera, nicméně ve finále jsem dostal velmi zmatenou a scénáristicky nedotaženou podívanou, u níž jako pomyslnou a velmi bolestivou třešničku na dortu dostaneme mdlého Ala Pacina. Škoda. PS: Nevěřil jsem, že se toho někdy dožiji, ale žádné jiné slovo mi herecký projev Ala Pacina neevokovalo více. Je vážně smutné, do jakých filmových rolí se s vidinou lehkých peněz mnozí špičkoví herci dostávají. „He's killed 4 people every 24 hours. He doesn't stop, that's part of the game.“ (30.11.2017)

 • bourec
  ****

  Takže nakonec s odstupem tomu to hodnocení zvednu.Vzhledem k tomu,že třeba Vraždy podle abecedy se mi líbily,a protože těch čistě filmovejch krimošek je hrozně málo,a protože Al pacino už příliš k vidění není.,musím to hodnocení o hvězdu zvednout.Vlastně tak trochu i na protest proti záplavě mnohařadejch serií krimi ,který se na nás valej ze všech děr a prdelí.Tohle si i přes nesporně některý podivný scény,a ne zrovna přímočarej děj zaslouží trochu nadhodnotit.70%.(12.4.2018)

 • VenDulin85
  ***

  Ale no tak lidi, tak zlé to nebylo... Bylo to horší (než jsem očekávala), navzdory nápadu netradiční hry Šibenice, chtělo to rozhodně nad scénářem víc přemýšlet a ještě ho třeba pár roků pilovat (hold on, to už jsem tu někde doporučovala... a oni se tím pořád neřídí a točí rychlokvašně a bez citu stejně jak politici střílí moudra na billboardy). Zkrátka a dobře máme tu rychlý spád, co den to čerstvá mrtvola a ty dva detektivy až v závěru napadne projít si seznam lidí, které mohli eventuálně naštvat tak, že jim podarovali místo v první řadě. Toto nebyl spoiler, toto je do očí bijící fakt. Abych jen nehaněla, tak starý Al a středně starý Karl k sobě docela pasují a pokud ani jeden z nich není váš typ, pak je tu ještě Brittany. Dnes za 3,5*.(16.12.2017)

 • Morholt
  **

  Fakt jsem chtěl, aby se mi to líbilo, ale moc to nešlo. Martin sice sem tam ukázal nějaké záblesky, ale i tak potvrdil, že je v zásadě jenom břídil a pořád mi hlava nebere, proč mu Urban s Al Pacinem kývli na spolupráci. Zápletka sama o sobě je klasickým honem na sériového vraha, ale to, na čem má příběh stát, tedy postupné splétání jednotlivých vláken do smysluplného celku, je tady vystaveno hodně kostrbatě a hra na náhodu je místy nesnesitelná. Všechno korunuje mizerný konec, kdy -SPOILER- Al Pacino utáhne vraha na vařenou nudli a poslední scénu mi taky hlava nebere. Martina uřž nebrat. 30%(3.12.2017)

 • - Celý snímek se natáčel v Atlantě ve státě Georgia (USA). (Yardak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace