poster

Sestra

 • USA

  The Nun

 • anglický

  Valak

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Mníška

 • Nový Zéland

  The Nun

 • Kanada

  The Nun

 • Austrálie

  The Nun

 • Velká Británie

  The Nun

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cappuccino
  ****

  Mníšku len ťažko označiť za špičkový novodobý horor. Zároveň sa ale nájde viacero plusov, pre ktoré sa stále drží v slušných vodách nadpriemeru. Po dlhej úvahe môžem povedať, že i keď film mierne odbočuje od svojich bratov a sestier zo sveta Conjuringu, určite im nerobí žiadnu hanbu. A preto dávam 7/10. Ak vám ale formát, akým tvorcovia pristúpili k ich novinke jednoducho nebude vyhovovať, bohužiaľ sa môže ľahko stať, že vaše výsledné hodnotenie môže ísť aj o niekoľko bodov nižšie.(9.9.2018)

 • SNCIS
  **

  Obsahuje spoilery: "Církev mě kontaktuje, když chce vyřešit něco neobvyklého." V zajetí démonů promne byl jasný odpad! Zpracování toho filmu mi nesedlo, takže dvojku sem si nikdy nepustil. Annabelle promne byl absolutně nezajímavý a nudný odpad! Jelikož jsem u toho usínal, tak jsem dvojku taky vynechal. Tento film má se všemi zmiňovanými jedno společné. Je to film založený na lekačkách, nicméně tento má poměrně vydařenou ponurou atmosféru. Všechno odehrají pouze 3 herci. Film je prologem k filmu - V zajetí démonů. Já mám jasno. Končím tady s touhle duchařskou sérii, protože mne nebere. Tady 2* dám, protože jsem se párkrát lekl a líbilo se mi závěrečné zúčtování se sestrou. - 30%.(9.1.2019)

 • Vančura
  ****

  Kupodivu zdaleka ne tak hrozné, jak dával tušit příšerný plakát, ba přímo naopak! Ten film byl pro mě velmi příjemným překvapením. Scénář asi celkově originalitou příliš neoplývá (a vůbec mám nějak obecně pocit, že filmů o vymýtání nebo se strašidelnou jeptiškou existují mraky), kulisy, v nichž se to celé odehrává, rovněž působí poněkud stereotypně (byť samotné lokace považuji na tom filmu možná za to nejlepší, protože ten hrad a všechno kolem absolutně nemá chybu), a děj občas postrádá logiku - nedávalo mi například smysl, proč by ty bubáci nechali otci Burkemu v hrobu ten zvoneček, kdyby se ho skutečně chtěli zbavit, nebo jak se do úst sestry Irene dostala ta Kristova krev, když v tu samou dobu byla prakticky utopená, nemluvě o tom, že tam ani nedává smysl, že všechny jeptišky v rumunském klášteře mluví perfektně anglicky, a takových věcí by se tam asi našlo ještě hodně, ale! Ale prostě celkově to má velmi dobrou atmosféru (mj. i díky skvělému soundtracku od mého polského oblíbence A. Korzeniowského), místy to JE skutečně strašidelné, děj není zas až tak předvídatelný, a mně osobně se to zkrátka líbilo, takže nakonec nemám problém dát 4 *.(25.11.2018)

 • Bloody13
  **

  Tohle hodně bolelo. V druhém The Conjuring byla postava sestry, striktně odmítající dentální hygienu, naprosto děsivou čubkou a na londýnském předměstí strašit uměla. Bohužel, ve svém filmu je degradovaná nikoliv na řádovou sestru, ale na řadového bubáka. A to je zatraceně velká škoda, protože to prostředí starého rumunského kláštěra se sousedním hřbitovem slibovalo o něco nápaditější hrátky s atmosférou, než jen levné lekačky. Jenže to by musel mít taky trochu jiný scénář. Nebo zajímavější postavy. Takhle mám dojem, že ač Hardy (který u mě zabodoval se svojí peckou The Hallow) dělal za kamerou maximum, producenti mu do výsledku kecali víc, než bylo záhodno. Ze Sestry se tak stala celkem nudná a předvídatelná "pásovka" s již klasickým digitálním závěrem. (40%)(8.9.2018)

 • ScarPoul
  **

  Joj nie. Ako keby som dostal po hube mŕtvou treskou. Načo toto? Nie lenže to nemá nejaký výraznejší motív. Ani to neobohacuje, nerozširuje vesmír. Je to len rutinná záležitosť bez jedinej dobrej scény a s toľkými dierami v logike, že mi príde až absurdné, že to nikomu zo zúčastnených neprišlo sprosté. Naozaj sa v rumunskej osade, pánu Bohu za chrbtom nachádza bar s anglickým názvom a každý tam hovorí perfektne anglicky. V Dunajskej Strede nevedia ani dobre po slovensky a mám akože veriť, že v 50. rokoch to bolo tak strašne dandy, že anglofonnosť bola v tomto smere tak rozšírená? Bullshit. A to ani nehovorím, že prídu lakačky, stretnutia s démonmi a postavy majú čas si vydýchnuť a netriasť sa. Conjuring aspoň ukazoval dôsledky, tohto strachu. Tu sú všetci tak strašne nad vecou. Logické chyby aj čo sa týka mystifikácie. A naozaj sa démon dostal do sveta živých len tak. Ako keby najmocnejšia relikvia bola faktické hovno? Obrovská strata času. Bez hlavy a päty a s absolútne nezaujímavými postavami. Myslím si že tento filmový vesmír je oficiálne na hrane pozerateľnosti. A keď si predstavím, že kedysi som sa takýchto filmov nevedel dočkať.(23.11.2018)

 • - Chronologicky se jedná o první film v celé franšíze. (hansel97)

 • - Taissa Farmiga (sestra Irene) a Vera Farmiga (Lorraine Warren z V zajetí démonů – 2013) jsou ve skutečnosti sestry. Jejich postavy ve filmu nejsou nějak spjaté, ovšem důležitou podobností mezi oběma postavami je, že jsou obě pevně věřící katoličky obdařené jasnozřivostí. Obě postavy také přežily konfrontaci s démonem Valakem. (hansel97)

 • - Sestra Charlotte (Stephanie Sigman) z Annabelle: Zrození zla (2017) v předchozím filmu zmiňuje opatství Cârța, na kterém se odehrává celý děj tohoto filmu. Ukazuje také fotografii, na které je v pozadí patrně vidět Valak. Po této scéně v Annabelle je ukázán také krátký flashback, na kterém Valak jde chodbou opatství. (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace