Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DwayneJohnson
  ****

  Je to hodně silné, skoro ve všech dílech. Stupňuje se od začátku, k očekávanému konci, kdy přijde vysvobození a hlavně nesmírná úleva. Tak nějak by to muselo vypadat, kdyby zamrzlo peklo. Brrr…, ještě teď mám z toho husí kůži, jinak nemůžu skoro nic vytknout. Výborná výprava i herci a moc se mně líbil i dabing, i když úplně poslední díl jsem dal v originále, jen čistě ze zvědavosti, jak to celé dopadne. Možná si ho pustím ještě jednou, sám nevím, každopádně Terror je zatím jedno z nejpříjemnějších, serilálových překvapení roku, které Vám z paměti určitě hned tak nevymizí a zanechá dost znepokojivou vzpomínku, jaké to je........ když zamrzne peklo...(20.5.2018)

 • Crocuta
  ****

  Neznat výbornou předlohu, byl bych spokojenější. Její třeskutá mrazivost polární noci se kamsi vytratila a zejména čtyři poslední epizody, které se místo na ledových krách a v tíživé temnotě odehrávají na štěrku zalitém sluneční září, přičemž hrdinové příběhu si tu vykračují tak nalehko, že k úplné letní pohodě už chybí jen kytara a nějaký ten rozpálený gril (ale na steaky došlo, to zase jo). Od knihy se autoři seriálu odchýlili v mnohém a samotný závěr byl v tomto ohledu asi nejhorší - nemyslím si že bych byl kdovíjaký hnidopich, ale literární Crozzier a jeho lidští i nelidští protivníci se mi líbili mnohem více, jejich seriálové provedení to má u mne s odřenýma ušima za 4*.(3.7.2018)

 • Madlene
  *****

  Skvělá knižní předloha si říkala o filmovou adaptaci už v průběhu čtení, kdy mi během letních dní málem mrzly zuby... Nevěřila jsme ale tomu, že toho někdo bůbec bude schopen, nicméně neuvěřitelné se stalo realitou! Smekám před tvůrci, kteří založili vše především na pečlivě vybraných hercích a na neskutečně vytvořené atmosféře (odpouštím polystyrenové kulisy a mírné prohřešky proti knize, včetně nutného krácení některých opravdu dlouhých pasáží). Jeden z nejlepších seriálů poslední doby!(17.4.2018)

 • Anderton
  ****

  Seriál by som rozdelil na dve odlišné časti, tú na lodi a tú na výprave a ťažko povedať, ktorá je lepšia. Chápem, ak zlom v deji a tým pádom aj atmosfére mnohých sklamal a možno aj odradil aj od ďalšieho sledovania. Som rád, že sa scenáristi a režisér fakt s ničím nesrali a ich výtvor aj napriek relatívne nadprirodzenému elementu pôsobí značne naturalisticky a realisticky. Čo v tomto prípade znamená, že sme svedkami viacerých drsných výjavov zo života na opustenom mieste so skazeným jedlom a niekoľkými bláznami. The Terror síce občas prešľapoval na mieste, ale ak si porovnáte prvú časť s tou poslednou, tak je jasné, že ušiel dlhú cestu. Otázkou zostáva, či by nebol minimálne rovnako pôsobivý ako dlhší film.(28.5.2018)

 • zelvopyr
  ***

  Zklamání velké, kniha se četla jedním dechem. Bohužel, film ji vykastroval a zpohodlněl, řeší se úplně jiné věci, co smrdí "současnými problémy"... tedy pseudoproblémy. Takže důraz je na to, jak posádka ošklivě nahlíží na domorodce, rasisti jedni, místo boje o přežití vidíme nudné kecy. Také jsem zvědav, zda z předlohy zůstane jiný sex než homosexuální, chybí jim tam v kajutě duhový prapor a #metoo. Čekal jsem od seriálu bezvýchodnost, vražedný mráz ("zima jak na Terroru"), pošmourno, oděvy ztěžklé zmrzlým potem a v pozadí hrůzu z magické přítomnosti v místech, kde skončila země lidí. Vidím herce převlečené do dobových hadrů co předstírají, že se točí v mrazu a odříkávají repliky, jimž nevěří. Tak uvidíme, jestli to bude vůbec mít cenu dokoukat. (po 4. dílu). // Edit po konci: Jedna z nejhorších adaptací knihy, co jsem poslední leta zažil. Kniha fakt dobrá, ač drobet brak, tak nepříjemně dloubající do mozku, mnohovrstevná, šťavnatá, řemeslně velmi zdatná. Adaptace ořezaná jak prase a nezáživná -- buď se měli úplně obejít i bez Tuunbaqa, nebo nechat celou jeho mytologii a původní smysl a konec. Ale ne, tvůrci museli divoce interpretovat a vytvářet vlastní symboliku v kolizi s knihou. // Přes to všechno solidní až výborní herci, kteří ten marasmus byli schopni ustát.(3.6.2018)

 • - Štábu pomáhalo 85 chorvátskych technikov a 60 chorvátskych komparzistov. (Marceloo)

 • - Produkce plánovala uměle vylepšit zvukovou scénu, aby byly simulovány skutečné arktické podmínky, nakonec však byla během natáčení taková zima, že to nebylo potřeba. (Tomas_TM)

 • - Scéna, v ktorej sa Henry Collins (Trystan Gravelle) potápa pod hladinou, sa v skutočnosti natáčala úplne bez vody. (Marceloo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace