poster

Akta Pentagon: Skrytá válka

 • USA

  The Post

 • USA

  The Papers

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  The Post

 • Slovensko

  The Post: Aféra v Pentagone

 • Nový Zéland

  The Post

 • Kanada

  The Post

 • Austrálie

  The Post

Drama / Thriller / Životopisný / Historický

USA / Velká Británie, 2017, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ***

  Spielberg nastavil latku v podobe filmovej tvorby tak vysoko, že divák ako “Ja”, zakaždým očakáva len to najlepšie. Bohužiaľ, s politickými drámami to “el majstrovi” ako si nejde. Už “Lincon” bol dierou v plote bez emócii, pričom i samotné “Akta”, nie sú nijak mimoriadne záživne podanou story, ktorá by diváka od úvodu až do samotného záveru, držala v napätí. Záživnejšie je aj vyhľadávanie dokumentov k danej téme na Google, než tento absolútne priemerný film, zabalený v pozlátku ..(19.3.2018)

 • mm13
  ***

  Že Spielberg na základe týchto skutočností nevyrozpráva ten príbeh, ktorý by sa dnes žiadalo počuť najviac, to bolo jasné a spečatené angažovaním Streepovej (s Hanksom). Potiaľ v poriadku, ostatne jeho apel na osobnú odvahu môžme vnímať ako rafinovane zabalenú výzvu k tomu, čo je, zvlášť v časoch zlomových, asi najdôležitejšie (aj keď veľmi pravdepodobne bude "Aféra v Pentagone" skôr ukážkou zúfalého sebaklamu, než čohokoľvek iného - dôkazom nech sú chvíľami strojené momenty vo výkone oboch hlavných predstaviteľov... u nich doteraz nevídané - a teda predstavy o rafinovanom Spielbergovi sú rovnako tak klamlivé). No ak aj odsunieme "ideologické" úvahy, úplne najväčšou smolou celého filmu (ako väčšiny jeho filmov) je, že "pán maestro" neopustil režisérsku stoličku tesne pred ukončením natáčania a nenechal posledné scény natočiť niekoho (v rozčúlení sa mi chce napísať - hocikoho!) iného. Tie doslovné zhrnutia pre školopovinné obecenstvo, zvlášť v kontraste s tým, ako bezohľadne (rozumej brilantne) voči divákovej pozornosti a rozhľadu to dovtedy rozprával, tie boli odporne ľadovou sprchou... Packal starý nenapraviteľný!(31.7.2018)

 • Xmilden
  ***

  Podobně jako Nejtemnější hodina má film sice poměrně vysokou historickou hodnotu, přestože sleduje jen krátký časový úsek výrazných historických situací. Nejtemnější hodina má na rozdíl od The Post kvalitnější kameru. Na druhou stranu Spielberg je stále jistá garance kvality, přestože spousta jeho filmů z poslední doby už tolik oslnit nedokáže. Hlavně jsem moc nerozuměl proč se Steven musel k tomuto tématu vyjadřovat. The Post trpí nejvíce tím že novinařina a práce novinářů pro mě prostě není až tak atraktivní téma. Samozřejmě Hanks nebo hlavně Streep hrají stále jako z partesu. Ale pouštět si tohle někdy znovu, když člověk ví jak to celé dopadne asi není důvod. 60%(7.4.2018)

 • Skejpr
  ****

  V koncovce tomu chybí nějaká hlubší katarze, celá soudní část filmu je řešená víceméně šmahem. Schematičnost a zjednodušení celého tématu je celkově asi jediným zásadním kamenem úrazu. Jinak je to ale Spielberg - řemeslně precizní, herecky bezchybný, na konci trochu sentimentální ... Na The Post je radost se dívat. Pod kůži se ale nezaryje.(21.2.2018)

 • Malarkey
  ***

  Spielberg se v těch politických tématech nějak našel. Možná až moc. Víc, než by musel. Když jsem si pustil Akta Pentagon, tak zkraje záběry z Vietnamu neměly chybu. Dokonce jsem si říkal, že bych si klidně dokázal představit nějakej film z Vietnamu, u kterého by mi vůbec nevadilo, že se třeba opakuje. Jenže po chvíli příběh směřuje tam, kam potřebuje a tak se rozjíždí příběh novinářů, který mě totálně umrtvil. Jak kdyby už v Americe chtěli zfilmovat každý hovno.(3.3.2018)

 • - Americký prezident Donald Trump chtěl film vidět s předstihem v Bílém domě a následně v letním sídle Camp David. (Delock)

 • - Robert McNamara (Bruce Greenwood) nosí tričko Ralph Lauren Polo. Scéna sa odohráva v roku 1971, no prvé také tričko bolo predstavené až v roku 1972. (Astonko)

 • - Skladbu, která se objevuje v prvním traileru, složil francouzský skladatel Yoann Lemoine, alias Woodkid a její název je „Run Boy Run“. Zároveň je to třetí film, ve kterém se objevují Woodkidovy skladby. (kubixix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace