poster

Všechno nejhorší

 • USA

  Happy Death Day

 • USA

  Half to Death

  (pracovní název)
 • USA

  Again

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Všetko najhoršie

 • Velká Británie

  Happy Death Day

 • Austrálie

  Happy Death Day

 • Nový Zéland

  Happy Death Day

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Tvůrci se kulantně přiznávají, respektive český distribuční název to udělal za ně, že v jejich filmu najdeme Všechno nejhorší. A skutečně, nejsou daleko od pravdy. Jsem za tu upřímnost rád, nicméně peníze za kino mně ale vráceny nebudou. Dobře si rozmyslete, jestli chcete na ten film jít. Moc nenabízí. Zvažoval jsem i odpad, ale pak jsem odhodil vztek. Film nemá napětí, nedisponuje závratnou ani převratnou invencí, kupodivu i nudí, má scénář, který se nedrží pravidel časové smyčky, nevědomky je porušuje, režie je ve stylu "direct-to-dvd", ničím nevyniká a je odbytá. Jessica Rothe v hlavní roli oběti vydatně přehrává. Je hezká jen ve dvou scénách, kdy má na sobě večerní šaty, to má vlasy, prsa a zadek na správných místech, jinak mně přišla na studentku stará, údajně už má 30 let. Nejhorší je, že není jasné, zda tvůrci natočili vážně míněný horor, nebo hororovou parodii. Pokud je to ten druhý případ, filmu by se leccos dalo odpustit. Jen ta časová smyčka náhle zaniká, protože není nijak pevně a silně využita. Od poloviny filmu jsem ani nevnímal, že děj má být založen na repetitivnosti, když každé zabití Tree bylo směšné a nenápadité, co hůř, bylo mně u prdele, co s tou arogantní a málo sympatickou hysterkou bude. Dokonce si film troufl na její morální napravení, do postele jí šoupli nerda ve flanelu. Nemusím snad ani zmiňovat, že změna to byla stupidní a nepřirozená a málo pravděpodobná. Časová smyčka je sice magorismus, má ale svá pravidla, těch se film nedrží. Tree si začne vést seznam podezřelých, kteří by jí mohli usilovat o život. Pronásleduje je každý započatý den, jednou se dokonce převleče do vojenských maskáčů a potře si obličej, a každý započatý den si je odškrtává ze seznamu. Pokud je ale nastaveno vše tak, že každý den začíná nanovo, nemohl by existovat žádný deníček, respektive stránky v něm by byly nepopsané. Logických lapsů bylo víc. Neobstál dialog, že Tree nezná film Krotitelé duchů a Billa Murraye. Tomu se prostě nedalo věřit. Rozuzlení, tedy odhalení identity vraha, je nejtrapnější, jaké tam vlepili. Zavánělo dokonce improvizací. Maska kolozuba kreténa mně připomněla ušáka Zoubka z Večerníčku, ani se nechce věřit, že ji navrhoval stejný člověk, který navrhoval Ghostface z Vřískotu. Nelze se divit, že pokaždé, když se vrah v ní zjevil, budilo to dojem, že omylem v sále pustili další díl Scary Movie, k němuž scénář psal někdo z Wayansovic rodiny. Paralela s Vřískotem je mizivá, neb tenhle nedostižný vzor pracoval s propracovaným scénářem. Tenhle film psal začátečník, který má na kontě bezvýznamné počiny. K světlým okamžikům patří pasáž útěku z nemocnice a následný vtipný dialog s policistou. Jinak film šlape pořád stejné zelí. Kečup se odporoučel, gore film nemá, je přístupný. Určitě bych se nebál filmu dát nominace na kyselou Malinu: režie, scénář i herečka v titulní roli. A pokud je to hororová parodie, vyšla jen průměrně. Jako horor to vůbec neobstojí. 5/10(4.11.2017)

 • Spiker01
  ****

  Musím hned na začátek říct, že jsem vůbec nic nečekal a o to víc mě ten film dostal. Samozřejmě má jako správný slasher potřebné propriety počínaje sličnou blondýnou s překvapivě sexy hlasem a konče jedním nezastavitelným zabijákem. Jo takovýhle hororů je nespočet a troufám si tvrdit, že je víceméně náhoda, že mě bavilo zrovna Všechno nejhorší, ale na film nedám zkrátka dopustit. PS : závěrečná reference na Billa Murrayho pobavila, hned jsem měl chuť si znovu pustit Groundhog day.(9.1.2018)

 • Gilmour93
  ***

  Na hraně Vřískotu, aneb campus bitch se krok za krokem poučuje z krizového vývoje.. Zmatenost, deprimovanost, pocit šílenství, uvědomění si stavu, chvilkový postoj „I don´t give a fuck“, přeměna nevýhody ve výhodu, twist, přerod osobnosti dokonán. Reakce uvízlého v čase se za sebe řadí podle očekávaného mustru, ale prostřednictvím tempa, nadhledu a zábavných momentů dovede Landon svůj slasherový timeloop do zdárného konce. Nutno poznamenat, že rozuzlení bylo stejně nečekané jako nelogické, protože rozumně uvažující člověk by si hned druhý den sehnal kvér a u podchodu svému vrahovi s maskou tlustého děcka ukázal, jak je pošetilé brát si na přestřelku nůž.. P.S.: Srovnání s Groundhog Day je na místě, nicméně klíčový rozdíl spatřuji v tom, že tady se nečekalo na sviště, ale na bobra. No a jestli bude ještě šest týdnů zima, nebo brzy jaro, se nedozvěděl nikdo..(20.11.2017)

 • claudel
  ****

  Zábavná hororová bajka s jednoduchým motivem časové smyčky, který jsem už v pár filmech viděl, ale snad jen jednou v případě hororu. Úplně se mi zželelo Jessicy a té její pěkné tvářičky, za níž se sice skrývá povrchní a nepříjemná pipina, ale má k tomu své důvody. Rozhodně lepší počin z letošní hororové produkce.(28.11.2017)

 • George Stobbart
  **

  Iritujúca kravina s dávno prevareným konceptom, pri ktorej pozeraní mi bolo asi tak trápne ako pri čítaní komentáru ZlobivéhoFénixe o tom, jak jsou horory letos úspěšné... No ohromně, až ma z toho asi odjebe! Ale možno som už na toto všetko mentálne starý a neochotný privierať oči nad zomierajúcim žánrom a novorodeneckými komentármi. Ledva za dva.(27.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace