poster

Ta chung ča

 • Čína

  大轰炸

 • Čína

  Da hong zha

 • anglický

  Unbreakable Spirit

 • Austrálie

  The Bombing

 • Nový Zéland

  The Bombing

 • USA

  Air Strike

Drama / Historický / Válečný

Čína, 2018, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  *

  Kdyby vznikaly filmy podle fiktivních trailerů z Tropické bouře, vypadaly by nějak takhle. Je to tak mimo a nesoudržné, až je to skoro zajímavé. Prvních patnáct minut má člověk pocit, že se dívá na nějaký ultradlouhý trailer, jak divoce se skáče z místa na místo a scény nemají pořádný začátek ani konec. Strukturou se to celé omezuje na prostřihy mezi nálety Japonců, civilnější postavy a Willisovu "otcovskou figurku", která jediná funguje jako jakési guilty pleasure. Vlastně ani Willisovy nezazlívám, že do toho šel - ta postava má svou přepáleností a doslovností docela šmrnc a v lepším filmu by i mohla fungovat. V tomhle případě je aspoň vděčným únikem, protože ten zbytek bohužel není, navzdory vypravěčskému diletantství, nechtěně zábavný, ale většinu času jen ubíjející a úmorný. A celé to korunují letecké scény, které svou grafikou zaostávají i za pět let starými díly Call of Duty. Fakt, že herečka, kvůli které byla zrušena premiéra, je tam cca 30 vteřin, je jen humornou třešničkou na přeplácaném dortu.15% Prodloužená verze: Celek stále nefunguje, protože na mizerné akci a slabých výkonech nic nezměníte ani tím, že něco natáhnete. V rámci fair play je ale třeba dodat, že The Bombing (jak se verze jmenuje) drží víc pohromadě (lepší expozice a prokreslení postav) a filmu vylepšuje pověst na nějakých 30%.(30.10.2018)

 • Mamlas
  odpad!

  Sorry za ten příměr, ale žlutí se tam mydlí se žlutýma, takže je úplně bez šance rozpoznat, kdo je dobrý a kdo zlý nebo kdo je vůbec kdo. Film je amatérský, velmi naivní, typicky asijský, přeplněný lacinými triky, které se stále opakují a letadýlky jako v nějaké blbé PC hře. Willisowa přítomnost jako šéfa v čínské armádě je komicky trapná. Vydržel jsem na tuto blbost koukat se sebezapřením asi 15 minut, déle už by to byl sadistický masochismus.(27.11.2018)

 • Rhaegar
  odpad!

  Film pro mě měl určitý smysl. Médii proletěla zpráva o tom, že hlavní čínská herečka zmizela. No ve zkratce to vedlo k tomu, že jsem utopil hodiny čtením článků o Číně. Jinak se naprosto ztotožňuji s názorem zdejšího uživatele "Tom Hardy". To o čem má film být akce vypadá hůř než z deset let staré videoherní cutscény. (Viděna 96 minutová verze a na delší se 100% nekouknu).(8.11.2018)

 • Volodimir2
  **

  Druhá čínsko japonská vojna (7.7.1937 až 2.9.1945) predstavovala vyvrcholenie dlhoročného nepriateľstva a jej zámienkou bol japonskou armádou zinscenovaný bombový útok na železnicu v blízkosti mestečka Mukden. Počas prvých mesiacov tejto vojny Japonci obsadili všetky rozhodujúce mestá a priemyselné oblasti. Postupne dobyli Peking, Šanghaj, Nanking (tu padlo 300 tisíc čínskych vojakov a civilistov) až sa vláda aj utečencami sústredila aj kuomintangská vláda v Čunkingu. A o útoku na toto mesto je tento historický film opradený mnohými škandálmi, čo mu na jeho kvalite rozhodne nepridalo. Vo filme hraje aj čínska herečka Fan Bingbingová, ktorá bola obvinená z daňových únikov a tak bola z natočeného filmu vystríhaná (a z 132 minútového filmu sa razom stal 93 minútový) a samotný film stratil na svojej úrovni. Keď pripočítame vizuálne efekty z lietadlových bojov, ktoré mi skazili potešenie z tohto filmu neviem či skutočne ide o plnohodnotný vojnový ale aj historický film alebo iba o nejakú čínsku paródiu. Film rozpráva príbeh z 2. svetovej vojny a hovorí o statočnosti čínskych vojakov pilotov, ktorí sa postavili na odpor japonským stíhačkám a bránili a chránili civilné obyvateľstvo. S akým úspechom uvidíme vo filme. Takže môj záver je, že ide o film čínskej produkcie, ktorý sa ukázal ako príliš americký na čele s Bruce Willisom.(18.12.2018)

 • Gothar
  *

  Videl som kratšiu 96 minútovú verziu, ale aj to bolo viac ako dosť. Akčné scény pripomínali výtvory od The Asylum s rozdielom, že tento film sa berie strašne vážne. Scény s lietadlami a nákladiakom sú dobré aspoň na zasmiatie, zvyšok je čistá nuda. V podstate si stačí pozrieť trailer. 10 %(7.11.2018)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 201 (Yoshitsune)

 • - Kvůli herečce Fan Bingbing a jejímu problému s daňovým únikem nebyl film v čínských kinech promítán. (Bioscop)

 • - Natáčelo se v Šanghaji v Číně. (BMW12)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace