poster

Pravidla pomsty

 • USA

  Acts of Violence

Drama

USA, 2018, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  ***

  Sekndhendové filmy bývají vesměs ošuntělé, natočené za příspěvky Armády spásy, osazené topornými rozkuřovačí či rozkuřovačkami nějakého toho beznadějného režiséra amatérského porna a dovolenkových videí, mají sysluprosté narkomanské dialogy a některé z nich dokonce i smrdí. Tento je sice naprosto jednobuněčný a bez jakýchkoliv bičíků, nicméně nějakých větších aktů násilí se na tupě zírajícím divákovi nikterak nedopouští. Tvůrci patrně poslali nějakou kozatou dvacítku s aftami na samotného Wiliše a ten, patrně spokojený s přesvědčovacími metodami a vědom si toho, že jeho gerontoportfolio v posledních letech už stejně míří směr prdel, jim na to kývnul, aniž by sežral celý rozpočet. Tudíž zůstalo ještě pár drobných na čtyři další, poměrně slušné skoroherce, kteří ten bulharský pornokomparz nakonec přehráli. Prostě tři bratři v triku, dva protřelí přirození sympaťáci a jeden odporný slizský prkenný rypák, zřejmě syn majitele sekndhendu, vezmou Wiliše do partičky a vystřílejí agresivní gang velkoobchodnílů s bílým, žlutým, hnědým a černým masem. Ač lacině natočeno a jednoduché jako kopačka do koulí, scény plynule navazují, více se střílí, než mluví, dialogy potvrzují, že scénárista bez fantazie má minimálně učňák z nemongoloidní komunikace a ani moc pičoidně nevatí. Rozhodně jsem s Brůsem viděl daleko rakovinotvornější sračky.(18.1.2018)

 • Wacoslav1
  *

  Vyliži vyser se na to. Spasí tě tak maximálně to přání co smrdí nebo další Smrtonosná hard, ale je třeba netvářit se přitom jako figurína z voskového muzea, ale jako herec a někdejší ikona fanoušků, která nemá všechno v choulostivých místech, ale to bych chtěl moc což? Tenhle akt inkontinence si zastrč víš kam...15%(7.2.2018)

 • silentname
  ****

  Možno ma budú všetci fanúšikovia akčných filmov preklínať, keď toto poviem, ale koniec koncov... ponúkam vždy svoj osobný názor na film, a nemusí sa vždy zhodovať s tým, čo tvrdia ostatní. Takže poďme na to. "Acts Of Violence" by som ohodnotil ako celkom zaujímavú krimi drámu. Rozhodne to má svoje zaujímavé momentky, má to svoje slabšie stránky, no plusy pre mňa prevažujú. Musím povedať, že naši hrdinovia boli podľa mňa dobrí a veľmi rýchlo som im začal fandiť. Okrem toho som mal pocit, že to všetko má význam, že chcú niečo dosiahnuť a niekedy, keď zákon zlyhá, tak dokážu vziať veci do vlastných rúk a pomôcť viac, ako keď potrebujeme riešiť veci byrokratickou cestou, alebo sa zloduchovia sú ochotní s políciou a FBI dohodnúť za to, že budú mať ochranu a podobné veci. Potom sa len neustále nemenia a všetko ostáva ako dovtedy, lebo svet je ochotný si zvoliť "menšie zlo". A dokonca musím povedať, že na konci, keď Averyho šéf použije ten "Come oooon" argument, tak to len potvrdzuje, že korupcia má vždy navrch a zákony sú deravé, lebo nám nedovoľujú použiť násilie vtedy, keď je to nutné, alebo zasiahnuť tak, aby sa problém vyriešil. Miesto toho sa tu robia dlhé vyšetrovania, ktoré nakoniec dospejú k tomu, že hľadané osoby sú mŕtve. Takže v tomto filmu celkom dávam dobré body. Čo sa týka Bruca Willisa, tak mám pocit, že sa jeho meno dostalo už do horších filmov, než je tento. Minimálne "Extraction" je vysoko dobrý príklad. Čo sa týka jeho role tu, tak neponúka tu v zásade nič nové, čo by sme už nevideli. A je pravda, že film by bol lepší, keby sa sústredil len na našich troch hrdinov. Lenže ako to väčšinou býva... v týchto typoch filmov potrebujeme polišov, aby sa ukázalo, že nejakí policajti, ktorí si robia svoju robotu v tomto svete existujú a pracujú. A hoci nie je úplne zbytočný, tak myslím si, že mohla jeho rola aspoň niečo viac priniesť. Čo sa týka ostatného, tak je to fungujúce, pokiaľ od filmu nechcete nič viac. Je to to čo to je. Jednoduchá krimi akčná dráma s jasnou pointou a jasným cieľom. A samozrejme vieme ako to dopadne. Aspoň väčšinou. Bolo tam pár prekvapení. Ale ak od toho človek nečaká viac než je treba, tak je to celkom funkčný film. Jednoduchý, ale funkčný. Hodnotenie: B-(22.12.2018)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Bratři Mašínové v akci, aneb jak by Bruce Widlice potřeboval naleštit plešku by se to taky mohlo jmenovat! Poměrně solidní akci střídá nůďo sekvence a hlavní slabinou je kupodivu sam Brucka, jehož štěky a drsnej výraz je už dávno pryč! Nadprůměr tak drží samotný děj, jeho zvraty a nečekané momenty...(27.2.2018)

 • Morholt
  ****

  Začalo to jako drama zabývající se válečnými traumaty, ale tenhle motiv hodně rychle vyšuměl a nastoupila prostá krimi akčňárna, ve které se dva bráchové, veteráni z Íráku, snaží zachránit sestru, kterou unesl překupník s bílým masem. Pomáhá jim ještě budoucí švagr a policista, který má díky nařízení shora svázané ruce. Rozhodně nečekejte žádnou sofistikovanou zápletku a místy je to dokonce naivní až blbé, ale má to tempo i švih a padouši tu padají po tuctech. Herecky úplně v pohodě a Hauser, kterého obyčejně moc nemusím, mi tady seděl na výbornou. Tak trošku guilty pleasure. 70%(14.1.2018)

 • - V čase 28:10 má Deklan (Cole Hauser) po souboji zraněné obočí, ale v předchozím záběru ještě žádné viditelné zranění nemá. (DBlitz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace