poster

Jurský svět: Zánik říše

 • USA

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • USA

  Ancient Futures

  (pracovní název)
 • Španělsko

  Jurassic World: El Reino Caído

 • Slovensko

  Jurský svet: Zánik ríše

 • Nový Zéland

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Velká Británie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Austrálie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ***

  Fallen Kingdom síce žiadnu dieru do sveta neurobí, no bez hypu, ako mal prvý Jurský svet, a po otrasnej kampani s mizerne nastrihanými trailermi, to aspoň nebolo také sklamanie ako predošlý diel. Je to dobre odvedené remeslo s minimom inovácií, mizerným námetom a rutinným scenárom. Láva, zvrat s ústredným deckom, Jeff Fucking Goldblum a záverečný zvrat to vyťahujú do mierneho nadpriemeru, no obsahovo je to strašná vata a funguje to akurát ako veľký trailer na trojku, ktorá by mohla mať konečne zaujímavejší námet. To citovanie a parafrázovanie klasických scén z predošlých filmov je už neskutočne ubíjajúce.(5.1.2019)

 • castor
  ***

  Už předchozí bráška nevykrádal, dá se říct, že používal to funkční a bavil novinkami, které si Steven Spielberg nemohl přeci jenom před lety „dovolit“. Pochopitelně když už bych si musel vybrat, vždycky raději sáhnu po kousku léta páně 1993. Jenže my chceme zaútočit na peněženky diváků, navíc máme náskok s technologiemi, takže dinosauři jsou ještě hutnější a zajímavější, tudíž nikdo není překvapený, že přišla i dvojka. Jenže stejně jako před třemi lety mi chyběla syrová, dravá a krvavá podívaná, protože dinosauři divocí a nebezpeční jednoduše byli. Tohle je šité pro celou rodinu, prostě sázka na jistotu bez nějakých originálních nápadů. Zápletka je obyčejná, nové postavy jen ječí, charisma hlavních hrdinů je poloviční oproti jedničce. Prostě pásová výroba, ale velmi dobře řemeslně odvedená. Tempo je slušné, akce přehledná, pár momentů vynikajících. Co chceme víc? Silné tři hvězdy. PS: Raději se budu dívat při dalším pokračování na tohle, než sledovat nějakého infantilního šášulu z Avengerů.(6.8.2018)

 • kulyk
  ***

  Proč kdysi kdysisauři vychcípali? Protože se z nich stali ekofašisté, co místo, aby si hleděli prdele vlastní či alespoň svého druhu, pro záchranu nějakých molů nebo červotočů naskákali houfně palicí do zdi. A nyní je na čase, aby podobný osud postihl lidstvo, že? V dálavách, tam za mlhou a příbojem... je ostrůvek, na němž trpí hodná a hebkorůžová desetitunová monstříčka, co si nedávno slušně zastolovala nad pár stovkami humanoidů. Tak to abychom vyrazlili jim pomoci! Je to přece taaak správné. I stalo se. Parta kolem zrzuny zasahuje. A když se tito lunetičtí dobroserové namixují s bezskrupulózními buzinec-many (což se děje vždy, věřte mi), je na průser zaděláno. Zábavná a solidně ukovaná klika od blbince.(7.9.2018)

 • Gilmour93
  ***

  Už ani v nostalgické rovině fungující atrakce, která se přesunem na Lockwoodovo panství stává epic failem v podobě agresivnější Noci v muzeu. Spielbergova jurská říše zaniká na to, na co říše obvykle zanikají. Na svou rozpínavost.. Za čas mi zůstane v hlavě jen to, že si Claire vzala vhodnější boty a že jediný jazyk, který se dostal k jazyku Owena Gradyho, byl jazyk triceratopse..(10.8.2018)

 • Xmilden
  ****

  Pokud byla před třema rokama Čtyřka nepřiznaným remakem Jedničky, tak Pětka zase hodně opisovala u Dvojky. Vyvstává tedy otázka zda-li je nutné točit znovu filmy, které jsme už svým způsobem jednou viděli a možná že v lepším balení. Pokud se zeptáte producentů, ti by poskytli jednoznačnou odpověď a to rozhodné ANO. Diváci do kin chodí na dinosaury jako urvaní, přestože tedy v sále kde jsem byl já bylo jen pár jedinců. Film samotný není zase takové zlo za jaké jsem jej dopředu považoval. Sice záporáky není těžké odhadnout, ale směřování série vlastně podobným směrem jako je nová Opičí trilogie se mě zrovna dvakrát nelíbí. Kdo vyloženě potěší je Jehňátkovský Ted Levine. Méně už však naši staří známí z minula Pratt s Howardkou. Dvakrát se mě sice dojetím sevřelo hrdlo, ale nic to nemění na faktu že minule to bylo lepší a kdysi ještě dávno předtím to bylo mnohem lepší. 70%(4.7.2018)

 • - Zbraně, které se objevily ve filmu, byly útočné pušky M4 a FN SCAR. Ve filmu se objevily také vrtulníky UH 1 Huey a C-47 Chinok. (K98)

 • - Pláž, na které se ocitnou Owen (Chris Pratt), Claire (Bryce Dallas Howard) a Franklin (Justice Smith) po vodní scéně, je identická s pláží, na které se probudí hlavní postava ve v přelomové hře „Tresspasser“ z roku 1998, také odehrávající se na ostrově dinosaurů. (NiWi)

 • - Carnatosaurus byl původně zvažovaný do Jurského parku 3 (2001), do scény, ve kterém Dr. Grant a ostatní naleznou satelitní telefon v hromadě trusu. Nakonec byl nahrazen Ceratosaurem, a Carnatosaurus se objevil až nyní, ve scéně s gyrosférou. (NiWi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace