poster

První očista

 • USA

  The First Purge

 • USA

  The Purge 4

  (pracovní název)
 • USA

  Purge: The Island

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Prvá očista

 • Nový Zéland

  The First Purge

 • Velká Británie

  The First Purge

 • Austrálie

  The First Purge

Thriller / Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hitman_47
  ***

  Obrovské zklamání, naprosto se ztotožňuji s komentářem uživatele rretrro, ale co se řemesla týče, tak se mi film líbil, idea filmu je naprosto nechutně zvrácená a rasistická, nebál bych se říci, že se jedná o nejvíce rasisitický film tohoto roku. A sorry, fakt mi nebude sympatický hlavní "hrdina", který vydělal miliony na prodávání levného pika malý dětem .... ale v tomto filmu je tento nigga podávaný jako největší milius a zachránce lidské populace a morálky ... fakt kurva ne. Být to blaxploitation, tak nehnu brvou, ale tenhle film se bere na 100% vážně. A pokud se v podobném duchu ponese i seriál, tak to bude mega sračka. Ale social justice warrioři budou film vynášet do nebes a onanovat, když banda street OGs zlikviduje bandu profi žoldáků do pěti vteřin .... lol(7.7.2018)

 • Gogo333
  ***

  Původně se říkalo, že má být první očista na ostrově s vězni. Myšlenka mě nadchla a docela jsem se těšil. Po shlédnutí prvního trl jsem koukal, že jde nakonec o něco úplně jiného. Film mě nechal chladným, ale při sledování seriálu jsem si řekl, že to doženu. Nápad docela slušný, líbilo se mi zasazení a rasistické bitky. Super byly i svítíci čočky, klidně bych si taky pořídil. Z postav mě zaujal Skeletor, jinak nikdo. Trošku mi zasazení přišlo futuristický, díky některým vychytávkám, přitom předchozí díly mi přišli jako ze součastnosti, tak je to trochu podivné. Samotný příběh zaměřený na vůdce gangu byl nezáživný. Triky slabé a ty umělé cákance dodělané v pc k smíchu. Škoda, že to nebyla větší jatka nebo aspoň lepší příběh, takhle to prakticky nemá čím zaujmout.(10.10.2018)

 • Xmilden
  odpad!

  Kvalitativně už nevidím rozdíl mezi touhle hloupostí a Seagalovkama. Koncept je víceméně podobný. Prostě se jde z bodu A do bodu B někoho zachránit a u toho umírají lidé. 4. Očista už je čistý rasistický hnus, který nemá mimo Ameriku snad šanci uspět. Série Očisty si dává už dvouletou přestávku, ale úroveň to opravdu nezvedá. Souhlasím s tvrzením, že oproti tomuhle vypadají 1 a 2 jako velkofilmy. Prosím ukončit sérii, která toho kromě zvráceného nápadu mnoho nenabídla. 5%(2.10.2018)

 • 666teen
  odpad!

  Já to tušil. Celou Očistu vymysleli dva pošahaní bělouši. Samozřejmě politik a doktorka. Úkol zněl jasně. Eliminace obyvatelstva v sociálně vyloučené lokalitě. Jenže ouha. Vyloučení si místo vraždění uspořádají pouliční multidrogovou párty a tak je musí pár bílých žoldáků (a jeden černý sociopat) k zabíjení maličko popostrčit, což samozřejmě komunitu asociálů stmelí a posílí. A tak se J, Zed a D spojí, zapomenou na svá bývalá drogová teritoria a ošklivým Vápnům pořádně natrhnou prdel. Kdyby tohle někdo natočil loni v Americe a popletl si barvy (vyměnil černou za bílou), tak dneska visí. Díky a nasrat.(15.10.2018)

 • NiWi
  **

  První očista je jednoznačně nejslabší díl série, který většinu stopáže nedokáže vymyslet žádný zapamatovatelný moment. Veškerá rozmanitost vražd a násilných výjevů naprosto absentuje, o hororu se nedá vůbec mluvit. Vybočuje pouze akční finále, které však není náplastí za více jak hodinu nezáživného děje. Řemeslně je vše na obstojné úrovni, stejně jako předchozí díly. Film sám o sobě určitě není žádnou zkázou, je pouze hodně průměrný, ničím originální, a v rámci série jednoznačným posunem dolů. Kam série může pokračovat, si vůbec netroufám odhadnout, nicméně můj osobní názor je, že premisa očistné noci již vyplýtvala svůj potenciál, a právě čtvrtý díl série toho je jasným důkazem.(12.7.2018)

 • - Jedná se o prequel této filmové série Očisty. (mzss1)

 • - V čase 33:47, kdy Isaiah (Joivan Wade) se snaží uprchnout před výbuchy, je na zemi vidět pohozený odpad. V okamžiku ale věci ze země zmizí, aniž by se jich někdo dotkl, nebo explodovali. (Likan7)

 • - Ve filmu se neobjeví žádná postava z předešlých tří filmů. (NiWi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace