poster

Skjelvet

 • USA

  The Quake

Drama / Thriller

Norsko, 2018, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ARI50
  ***

  Obrovské zklamání bohužel, po celkem vydařené vlně jsem čekal že do tohohle filmu se vloží mnohém víc než se ukázalo, klasika kdy se řeší vše okolo života a hlavně okolo blížící katastrofě. Všichni samozřejmě nechtějí danou situaci řešit, klasicky scénář katastrofického filmu a někdy kolem hodiny se začne něco dít ale to vůbec nevadí nejhorší na tomhle zemětřesení je to že efekty jsou dokonalé ale vteřinové, všechno je tak rychlé až to bolí, zemětřesení je tak silné že zničí v sekundě vše a za pár vteřin je po všem a konec se snaží nabídnout velké drama v mrakodrapu ale to už nezachrání zahozenou možnost na velkolepý film škoda, efekt byly tak dokonalé že si měli zasloužit mnohem více času škoda. Herecky film samozřejmě potěšil.(4.12.2018)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Ani jsem netušil, že bylo natočeno pokračování rodinky, přežívající zemětřesení - Bølgen (2015). Trochu mne štval Kristian, který se třásl více než budovy při zemětřesení :-) Ale scénka s budovou byla parádní. Já se bavil.(9.12.2018)

 • Magika82
  ***

  Vzhledem k počtu obyvatel Norska, se dá hovořit o pokusu vytvoření velkofilmu, který se poměrně zdařil, a jemuž Česká republika může pouze tiše závidět... Scénář plynule navazující na film Vlna, včetně hlavních postav a dějové linie. Zde však poněkud lavírovala role K. Jonera... Nicméně, dramaticky, příběhově, a de facto reálné nastínění potenciální hrozby u níž není podmiňovací otázka: Jestli..., nýbrž časovací otázka: Kdy?, spolu s velmi povedenými animačními triky, ačkoli někdy úsměvnými - ano, nakloněná horní čtvrtina mrakodrapu o cca. 30° , jíž celou drží zhruba patnáct až dvacet ocelových nosníků z malé nepoškozené části -, se přesto jedná již z důvodů výše uvedených o jeden z nejlepších evropských snímků z kategorie Katastrofické. 60%...(28.12.2018)

 • korbitch22
  ****

  Jednička byla hodně povedená žánrovka, která trpěla asi jen na nedostatek financí a trochu toho přeslazeného klišé. Dvojku jsem vůbec nečekal, že by mohla vzniknout, natož být lepším filmem a ona je. Nic není růžové, hlavní hrdina psychicky neunesl události z jedničky a složil se. Začátek je pomalejší a sledujeme skvělý herecký koncert Kristoffera Jonera. Následná destrukce je na poměry fámózně natočená, nic není růžové a umírá se dámy a pánové. Záchraná akce v baráku je natočená tak excelentně, že jsem při některých scénách v horním patře nedýchal a potil se napětím, to se mi zatraceně dlouho nestalo. Po slintech některých jedinců, že to celé uběhne letem světem jsem nečekal tak dobrý film. Žádná Hollywoodská vomáčka, ale perfektní katastrofické drama. Jestli chcete Emmericha,. dejte si votočku o stoosmde. Překvapení.70%.(7.12.2018)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Pokračování skvělé Vlny nedopadlo úplně dle představ, ale pořád slušný katastrofický biják. Plusem je, že se film zaměřuje na stejnou rodinu, která prožívá katastrofu už po druhé, takže s němi divák opravdu soucití, co však zamrzí, že hodinu se nic moc neděje a samotné zemětřesení trvá okolo 10 minut, ale naštěstí je film v druhé půlce poměrně dost napínavý i emocionální, takže nuda už nehrozí. Vizuálně slušné, chtělo to však přidat na tempu a přisolit dramatičnost. Menší zklamání.60%(15.12.2018)

 • - Film je založen na skutečné události zemětřesení v Oslu (Norsko), které se stalo 23. října 1904 a dosahovalo síly 5,4 stupně Richterovy stupnice. Žádný lidský život nebyl tehdy ztracen. (ARI50)

 • - Obraz na vysoké škole se točil v České Republice, konkrétně v Praze. (michael.beho)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace