poster

Halloween: H20

 • USA

  Halloween H20: 20 Years Later

 • Slovensko

  Halloween: H20

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

 • Wacoslav1
  ****

  Jediný kvalitní a přijatelný návrat Michaela Myerse po sérii z 80 a 90 let. Steve Miner to vzal skvěle do ruky a stvořil kvalitní poctu především prvním dvěma Carpentrovským filmům. Žádnej bezhlavej masakr, ale především temná atmosférická pecka která navíc pro mě osobně obsahuje téměř kultovní a neskutečně stylový finále. Ano tady to mělo asi opravdu všechno skončit. Každopádně neskutečně oldschol slasher kterej jako by vypadnul z 80 let a bezprostředně navazoval na první dva díly. Velká spokojenost.80%(22.9.2014)

 • Gemini
  ****

  Důstojné zakončení Halloweenské série. Alespoň to tak být mělo, žádné Zmrtvýchvstání se konat nemělo, protože je urážkou jména Michaela Myerse. Nicméně H20 (leckde prezentováno jako "helouvín há dvě ó" ?!?!) je super. Kromě hafo reminiscencí na starší kusy (klasiky žánru) se dočkáte i perfektního obsazení vedlejších rolí, připomenutí Dr. Loomise (čest památce Donalda Pleasance) a spolu s geniálním Carpenterovým "main theme" a hudbou netradičního tandemu John Ottman - Marco Beltrami i Mr. Sandmana od Chordettes:) Pá pá, Miku:)(14.4.2003)

 • Korbitch
  **

  Tak mám za sebou Curtisovskou sérii Halloweenu (1, 2, H20). Jednička byla mistrná práce největšího z největších, dvojka slušně zvládnutá, byť místy nedopečená, ale tohle...to je nudná břečka a kaše slintů. Trvá to skoro hodinu, než se něco vůbec stane, a vzhledem k tomu, že film má 85 minut, je to fakt špatně. Když to porovnám s prvním, a v některých momentech i s druhým dílem, neděsí to, nebaví to, jen si to tak líně plyne stopáží a někdy celkem slušně nudí. Michael je vyčpělej jak poloprázdnej půllitr piva, nehledě na to, že by mohl s přehledem aspirovat, za všechny díly, na nejlínějšího a nejpomalejšího maniaka v historii. Jason by z tohohle ratardka nadělal krmení pro ryby Crystal Lake. Byť jsem Carpenterův stoupenec, Halloween mě nikdy nijak moc nelákal. A věděl jsem proč. Oproti Pátkům třináctého je to prostě nuda. Jason je rychlý, brutální psychopat, vraždící své oběti opravdu, opravdu hodně způsoby. Je invenční a má smysl pro humor. Tenhle nylonovej panák s výrazem " na primě opakujou zase Odpadlíka" a rychlostí šnečího spermatu je schopen za celou dobu tak někoho uškrtit telefonní šňůrou nebo ho napíchnout a zvednout do vzduchu. Pátek třináctého tak zůstává zcela jasně nejlepší vyvražďovací sérií historie vůbec, byť opravdu dobré jsou jen 3 díly - 3, 4, 6 a obstojné 1 a 2.(2.11.2012)

 • Slasher
  ****

  Moje dětská srdcovka a film, který mě kdysi poslal na dráhu hororu, je místy nelogickou a velmi jednoduchou, pořád ale silně nadprůměrnou devadesátkovou vyvražďovačkou. Až mě trochu mrzelo, že ho teď 2018 "dvojka" komplet ignoruje - i když, už jen vzhledem k finále, jak jinak. Těžko odprostit se od nostalgie, pořád ale v top 3 všeho pod značkou HALLOWEEN.(11.11.2018)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Nejlepší Halloween a jeden z nejlepších slasherů vůbec. Parádní obsazení, u kterýho mě hlavně po x letech rozesmál mlaďoučký Gordon-Levitt, kterýho ještě nikdo neznal, když jsem H20ku viděl naposled. Příběh po 20 letech je hezky dotaženej. body countem se sice šetřilo, ale vraždy jsou o to povedenější. Ze začátku se atmosféra kontinuálně zahušťuje, no potom od zhruba půlky Michael valí v takových obrátkách, až mu z toho hlava upadne. Moc příjemný repete po letech a zvýšení na plnej knedlík!(14.1.2014)

 • - Snímka vyniká vyvrcholením, počas ktorého sa z obete stáva nekompromisný lovec. ***SPOILER: Hoci snímka končí oddelením vrahovej hlavy od tela, nasledujúci diel z roku 2002 tvrdí, že o hlavu „omylom“ prišiel nevinný civil, čím sa vysvetlila ďalšia existencia legendárneho vraha Michaela Myersa. SPOILER (tron)

 • - Snímka nadväzuje na prvé dve časti, ostatné ignoruje. (tron)

 • - Podtitul "H20" nemusí nutne znamenať len „H“ ako Halloween a „20“ ako „o 20 rokov neskôr“ (dej sa odohráva na dvadsiate výročie pod udalostí z originálu Johna Carpentera), ale zároveň môže odkazovať na chemický vzorec vody (snímka bola v čase premiéry uvádzaná s výrečným sloganom „Krv nie je voda“). (tron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace