poster

Highlander 2 - Síla kouzla

 • Velká Británie

  Highlander II: The Quickening

 • Francie

  Highlander - Le retour

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie / Francie / Argentina, 1991, 105 min (Director's cut: 109 min)

 • 2mig1
  *

  z tajemnýho horala se stal jakýsi mimozemšťan a sympatická poetika prvního dílu šla do kelu... dvojka highlandera má pro mě stejně podivnou proměnu oproti prnímu dílu, jako měla dvojka šílenýho maxe.. jedna hvězda za minipřipomínku queenů a náramně vtipnou scénu v letadle, která by však daleko líp zapadla v bláznivý střele..(6.12.2010)

 • Nach
  **

  Fiktivní režisérský monolog: "Přátelé. Děkuji za vaši chválu Highlandera, jsem moc potěšen, že se vám tak líbí. Je to vskutku velkolepé, nesmrtelné dílo, které si zaslouží pokračování, jenž vysvětlí původ nesmrtelných. A přesně to vám teď dávám. Já vím, ruším v něm veškerou logiku prvního filmu a celý příběh je holá scifi hovadina, ale líbila se vám jednička, tak se vám musí zákonitě líbit i dvojka, ať je jakákoli." Dementnější pokračování si fakt již nedokáži představit. Po vcelku šílené, ale pěkné první půlhodině přijde něco tak blbého, že se tomu vyrovnají až pokračování po třetím díle. Dvojka je ale ubohost scenáristická i logická, na kterou sami producenti raději zapomněli s ohledem na fakt, že se k ní již žádný další film nevrací (ani jí nezmiňuje). Bohužel, tohle ode mě ani průměrné hodnocení nezíská. Půjdu ještě o kus níž. 45%(23.2.2016)

 • kaylin
  ***

  Tak jo, myslím, že tahle série už mě opravdu nemá čím oslovit. Tohle ještě šlo, až na tu strašnou debilitu s tím, že jsou mimozemšťané. Ale kam se tohle ještě může vyvinout? Ne, nejspíš opravdu nikam. Tady jsou alespoň zajímaví herci, na kterých to stojí, sem tam dobrý efekt, ale jinak už opravdu nic moc. Takový zbytkový závan 80. let.(6.12.2015)

 • kingik
  odpad!

  Stejní herci i stejný režisér, přesto je výsledek oproti prvnímu dílu úplně opačný. Svou vinu na tom částečně nese režisér Mulcahy, jehož agresivní styl vytlačuje všechny nedostatky ve scénáři na povrch a naopak zadupává všechna pozitiva zoufalým střihem a zběsilou kamerou. Herci jsou velmi nepřesvědčiví a závěrečný souboj ubohý. Vlastně slovo ubohost nejlépe vystihuje pokračování Highlandera. Podle mě je tohle pokračování jedním z nejhorších v dějinách pokračování.(20.2.2009)

 • klerik
  ****

  Keď som to videl prvý krát, žral som to úplne seriózne (zrejme kvôli veku :)). Keď som si to pozrel o takmer desať rokov neskôr, žeriem to rovnako... no tentoraz, kvôli tej pohodovej atmosfére, odľahčenosti, zábavnosti, gracióznemu Michaelovi Ironsideovi... a samozrejme kvôli scenáru, ktorý je nehorázne, brutálne, úchylne zábavný... a tupý... Fanúšikovia "skutočného" Highlandera dostávajú záchvaty zúrivosti, ja sa váľam od smiechu... PS len sa mi to zdalo, alebo tam chýba erotická scéna?___po ďalších desiatich rokoch (kedy som už zabudol, že som to videl aj pred desiatimi rokmi :-)) konštatujem, že erotická scéna tam je a dokonca rovno na ulici... A stále tvrdím, že je to remeselne zvládnutá báchorka o chlapíkoch, čo si mečmi stínajú hlavy. A z lepšie natočenými súbojmi než v kultovej jednotke...(10.4.2007)

 • - Režisér Russell Mulcahy byl tak frustrovaný z toho, že byl v pozdějších fázích jeho vliv na projekt minimální, že nechtěl být uveden v titulcích. Ve smlouvě měl však zakázáno, aby jakýmkoli způsobem útočil na film před premiérou, jinak by proti němu bylo zahájeno soudní řízení. A tak zůstal v titulcích zachován. I Christopher Lambert byl z filmu znechucený, konkrétně ze změn ve scénáři. Chtěl z projektu vycouvat, ale smlouva mu to neumožnila. (tyzmrde)

 • - Spoiler: Film má několi alternativních závěrů. Jeden z nich, ve kterém se Highlander (Christopher Lambert) vrací na planetu Zeist, byl dokonce uveden v několika evropských kinech. (Terva)

 • - Během natáčení se Christopher Lambert a Michael Ironside vzájemně poranili. Lambert ulomil svému kolegovi kus zubu a Ironside zase Lambertovi zranil prst v jednom ze soubojů. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace