poster

Silent Night, Deadly Night

 • Velká Británie

  Silent Night, Deadly Night

Horor / Thriller

USA, 1984, 79 min (Director's cut: 85 min)

 • J*A*S*M
  ****

  Atmosféricky vytříbený slasher se slušným psychologickým pozadím hlavní postavy/vraha. Tak trochu jsem čekal nějakou zábavnou blbůstku, no byl jsem příjemně překvapen solidní brutalitou a prostě celkovou atmosférou. Narozdíl od jiné vánoční kultovky "Black Christmas" je zde naplno využito potenciálu zabijáka - on Santa se sekerou křičící "Punish" je přecijenom charismatičtější, než obyčejný vřeštící pošuk :-) 8/10 Horror movie of the year(3.10.2009)

 • psy.cho
  ****

  80 roky boli roky výnikajúcich slasher filmov, a ten kúsok patrí medzi ne. Chlapec, ktorý zažije počas detstva veľkú traumu, a nebude sa vedieť z toho spamätať. Jednoduchá zápletka, ale kto by čakal niečo zložité v béčkovom filme, ktorý sa ale už od začiatku pozerania javí veľmi zaujímavo. Fajn brutálne vraždy s peknou hororovou atmosférou. Určite som nebol sklamaný, ba naopak príjemne prekvapený.(24.8.2012)

 • eraserhead666
  ***

  No, koukám, že skoro přesně to, co chci napsat, tu již napsal EdaS. Takže asi tak - slušnej osmdesátkovej krváček se vším všudy. Trocha šílenství, nahých prsou, krve, mordů a k tomu všemu jako bonus výborný nápad se Santou coby trestajícím zlounem a suprózním panem Simsem. Scéna s dědečkem v ústavu je ultimativní a naprosto vynikající. Přesně o tomhle slashery jsou, nic originálního, ale slušně udělaného (v těch lepších případech, samozřejmě).(13.12.2011)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Billy bol v detstve svedkom brutálnej vraždy vlastných rodičov o ktorých prišiel pri vyčíňaní šialeného vraha v kostýme Santa Clausa. Cez túto traumu, ktorá ho po celý život prenasleduje sa nedokáže preniesť ani v sirotinci Svätej Márie. Keď jedného dňa nastúpi do nového zamestnania kde má v čase Vianoc nosiť oblečenie Santa Clausa, jeho vnútorná zlosť vychádza na povrch aby potrestala každého, kto zhrešil. Slasher a 80 roky k sebe patria rovnako ako na vianočnom stôl kapor so zemiakovým šalátom. Sledovanie "Silent Night - Deadly Night" som odkladal na dnešný deň v domnení, že Vianočná atmosféra v kombinácii s vôňou "štedráku" mi pripravia chvíle na ktoré len tak nezabudnem. Bohužiaľ, nestalo sa. Pravdou však ostáva, že napriek tomu, že nie som obľúbencom hororov z "p.n.l.", oproti remaku z 2012 má tento snímok, aspoň čo sa príbehu týka, jasne navrch. Inak sa jedná o bohapustý priemer s pár gore scénami a holými cicikami, bez ktorých sa slasher proste nemôže zaobísť - 55%.(25.12.2014)

 • Hellblazer
  *****

  Najväčším kladom tohto klasického príkladu slasheru z 80-tych rokov je plno skvelých hlášok a jeho celková zábavnosť, vďaka čomu ani na chvíľu nenudí, navyše stopáž je ideálna, človek sa ponorí do príjemnej vianočnej atmosféry a bodycount je hodne vysoký. Nechýba tak typická a pre slasher z tohto obdobia povinná nahota, nejaký ten sex, originálne úmrtia a k tomu všetkému Santa so sekerou v ruke je veľmi cool. (Byť medzi tými deťmi na konci filmu, asi mám traumu do konca svojho života) Bodycount: 13(5.3.2007)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 13. (aknamor)

 • - Film se měl původně jmenovat Slayride, společnost Tri-Star ho však na poslední chvíli přejmenovala. (Mol)

 • - Obchod, ve kterém Billy (Robert Brian Wilson) získal práci, se jmenuje Ira's Toys". Ira je křestní jméno jednoho z producentů. (aknamor)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace