poster

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

 • USA

  A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

 • Československo

  Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

Horor / Fantasy / Thriller / Akční

USA, 1987, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ****

  Mé senzory zaznamenali, že by se mělo jednat o nejlepší díl celé série a tak jsem se na trojku těšil a to opravdu hodně. Ač byl Chuck Russell v té době ještě zelenáč, vzal svou šanci takříkajíc „za pačesy“ a rozhodl se po nepříliš povedené dvojce opět navrátit slávu této sérii. A to se mu povedlo mírou vrchovatou. Trojka je skutečně hlavně co se atmosféry týče téměř dokonalá, ale já i přes všechnu tu chválu na ní našel několik negativních věcí, které jsem prostě nemohl nechat bez povšimnutí. I tak však souhlasím s tím, že jde o nadprůměrnou záležitost. Především se mi líbilo to, že se zde dost přitvrdilo, nechyběl pověstný Freddyho černý humor (který byl mnohdy opravdu trefný) a hlavně se vrátila Heather Langenkamp. Pokud totiž nepočítám Patricii Arquette, která si vedla vážně dobře, tak zbytek postav byl doslova přehlídkou retardovaných jedinců. To však nemyslím nějak špatně, protože jsem se díky nim několikrát opravdu zasmál (zvláště pak těm jejich nadlidským schopnostem ve snech) a hlavně oni tady byli hlavně do počtu, aby měl Freddy i samotný divák o zábavu při jejich mordování postaráno. Některé mord scény a celá ta omáčka okolo nich totiž byla nejenom lehce brutální, ale i docela zábavná (invalidní vozík, injekční stříkačky, televize, loutka). Atmosféra pomalu houstla a byla skvěle namíchána směsicí napětí, zábavy i bizarností – přesně takto to mám rád. Bohužel ke konci filmu došlo k tomu zásadnímu zlomu, který nejvíce ovlivnil mé finální hodnocení a pohled na tento díl jako celek. Nikdy jsem nebyl příznivcem happyendů a ani by mi tolik nevadila smrt oblíbené postavy, ale ten „kostlivec“ – to už bylo moc. Po solidní jízdě v domě a boji o Joeya, přišla taková odporná podpásovka a to se psal rok 1987, kdy Carpenter ve své Věci dokázal již o několik let dříve hotové divy (jasně rozpočet měl mnohem větší, ale i tak…). Nepřišlo mi to ani vtipné a už vůbec ne dobře technicky zvládnuté. V neposlední řadě potěšila alespoň malá účast Laurence Fishburnea, kterého mám coby herce docela rád. Trojka je tak v mých očích sice nadprůměrnou podívanou, ale měla určitě navíc. Jedničku nepřekonala. 80%(18.12.2017)

 • Lateef
  ****

  Kdybych byl vládce pekel, chtěl bych, aby mi Freddy udržoval oheň pod tím největším kotlem... samozřejmě bych mu dovolil, aby si občas odskočil do světa snů ulovit si nějakýho 'elmstreeťáka'... V tomto díle jsou naprosto unikátní zabijákovy výstupy. Vodovodní Kruegerhoutek, alá 'loutkový Freddy' si brutálně pohraje s Phillipem, ze kterého si jednoduše vyrobí Hurvínka, o chvíli dříve si jeho obří hlava skoro pochutná na Kristen. Freddy se nezapře ani coby moderátor a umí nechat nahlédnout člověka přímo do vysílání (doslova). A když je potřeba, zahraje si na nadrženou vyvinutou zdravotní sestřičku... Při těchto momentech jsem se bavil výborně. Působivé je i zjištění, jak se vlastně Kotelník z Elm Street zrodil (nejenom Amanda ze Saw si prožila krušné chvíle). Všechno kolem se vyznačuje pomalejším, občas přibržděnějším tempem, finále se ale zase parádně rozjede a třeba Místnost zrcadel je stylová. Dříve než skončili závěrečné titulky, měl jsem nasazen starý klobouk, na prstech pravé ruky přilepeny čtyři špejle a sbíral jsem odvahu, abych se naklonil nad svíčku a sežehnul si obličej.... Freddy je prostě borec, kterej by i z Wolverinea nadělal krvavé puzzle... Nebýt jeho, nevím, jestli bychom dnes znali bratry Wachovské nebo Fishburnea...(10.1.2008)

 • Flipnic
  ***

  V podstatě velmi povedený díl, který se ale již žánrem odvrací od horroru a spíše se z něj stává akční/fantasy mišmaš. Děk filmu velmi šikovně navazuje na první díl, objevuje se opět řada mladých herců, kteří později prorazili jako filmové hvězdy (Arquaette, Fishburne, ...). Vrací se postavy z prvního dílu (Nancy a její otec). Žádný z herců nepodává sice žádný výrazný výkon, ale dá se to v pohodě zkousnout. Opravdu výborné jsou však na svoji dobu triky a výtvarná stránka. Chvílemi opravdu pastva pro oči. Freddy dostává od poloviny konečně více prostoru a začíná hláškovat. Ovšem z dnešního pohledu se o žádný zázrak nejedná. Navíc konec se mi zdál až příliš protahovaný a tím i docela nudný.(16.7.2008)

 • BadoXXII
  ***

  Zatial najlepší diel série. Konečne tu už cítiť aj niečo ako atmosféru (o strachu ale reč byť stále nemôže a lakačky tiež nefungujú). Freddyho zabíjanie je naozaj zábavné, plné čierneho humoru, dobrých nápadov a vydarených špeciálnych efektov. Hudba je tiež zatial najlepšia. Vrátil sa aj motív z jednotky, ale našťastie sa tu strieda aj s inou hudbou (lebo v jednotke sa opakovala stále dokola len tá istá melódia). So scenárom sa tvorcovia evidentne vyhrali. Opať rozširuje mytológiu a hovorí niečo o Freddyho minulosti. Dej mi však príde zbytočne prekombinovaný a postavy detských bojovníkov mohli byť napísané aj lepšie - napr. taký Harry Potter!!!. Relatívne som bol spokojný.(23.4.2011)

 • HAL
  ****

  Dobrou noc ovečky, a nechte si zdát něco hezkého. Třeba o rozkošném cynikovi s břitvami na rukou a zlem v srdci. Přijde si pro vás ve snu, přijde i když nespíte, umlátí vás lopatou když ho vytáhnete z hrobu, sežere vaše duše... a nic vám nepomůže, ani kouzelnické triky, ani psychologie. Jste mrtví... tak dobrou noc!____ Ještě lepší než jednička - možná ke konci až moc akční a "fantasy", ale zato chytřejší a zpočátku hororovější... a pořád dosti vtipné a zábavné. 8/10(18.1.2009)

 • - Freddyho ztracenou rukavici můžete vidět v jiném filmu: visí na zdi v boudě ve filmu Smrtelné zlo 2 (1987). (HellFire)

 • - Film bol zakázaný v Nórsku, v rokoch 1988 – 2003. (Paldiny)

 • - Film byl nominován na tři ceny Saturn v kategoriích nejlepší horor, nejlepší make-up a nejlepší herec ve vedlejší roli, o níž se zasloužil Robert Englund. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace