poster

Kletba kočičích lidí

 • anglický

  The Curse of the Cat People

Horor / Fantasy

USA, 1944, 70 min

Režie:

Robert Wise

Scénář:

DeWitt Bodeen

Hudba:

Roy Webb

Producenti:

Val Lewton

Střih:

J.R. Whittredge

Masky:

Mel Berns

Kostýmy:

Edward Stevenson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hladass
  **

  Za mě osobně docela zklamání, které nemá s výborným prvním dílem, teda kromě hlavních postav, vůbec nic společného a hlavně se ani nejedná o horor, ale spíše pohádku o malé holčičce a její neviditelné přítelkyni... Na to, že má film necelých 70 minut, jsem se až moc nudil a to je hodně smutný příběh... Naprosto zbytečný sequel...(10.3.2012)

 • liquido26
  **

  Ani "jednička" mě nijak zvlášť neuchvátila, takže toto pseudopokračování už tuplem ne. Je zde pár scén, které občas trochu navozí mrazení, ale jinak se jedná o polovánoční pohádku pro malé děti s hodně nudným příběhem. Film, který by dávno skončil v propadlišti dějin, nebýt toho, že se tváří jako pokračování Kočičích lidí.(2.6.2010)

 • MM_Ramone
  ***

  "Kletba kočičích lidí" je pokračovaním úspešného snímku "Kočičí lidé", ktorý bol natočený v roku 1942. Tento pôvodný film som žiaľ ešte nemal možnosť vidieť, takže predchádzajúce osudy postáv mi neboli známe. Napriek tomu ma to celkom zaujalo. Ani nie tak príbehom, ten je na dnešnú dobu hodne naivný a pre súčastného, mladého horrorového diváka málo desivý. Potešil ma najmä starosvetský spôsob akým je tento soft horror natočený. Archaické štúdiové kulisy, umelý sneh, stará herecká škola, nahlúple dialógy a krásna Simone Simonová v úlohe ducha zosnulej Ireny. ***(23.6.2010)

 • EdaS
  ***

  Řemeslně solidní, ale jinak nepochopitelný sequel, který vyloženě parazituje na skvělém originálu. Ač se tam tři hlavní hrdinové jedničky objeví, jde o úplně jiný příběh (dítě a jeho neviditelný přítel), nemající s Cat People vlastně nic společného (žádná proměna ve vraždící kočku se nekoná).(25.5.2008)

 • SOLOM.
  ***

  Srovnávat tenhle film s původním se rozhodně nedá. Oba filmy jsou naprosto odlišné a ani autor se o to nějak nepokoušel. Samozřejmě, že šlo i o marketingový tah, jak si získat diváky především pak obsazením stejných herců, ale Kletba kočičích lidí se už od začátku vydala zcela jiným směrem než jeho předchůdce, takže mu to nemůžeme mít za zlé. Svým způsobem jde o jakýsi pokusit natočit něco jako romantickou duchařinu, ale moc hororových či strašidelných prvků zde k vidění rozhodně není. Musím však tvůrce pochválit za pěkné zpracování prostředí, docela pěkné stylové prostředí domu i hudební doprovod. Bohužel v konečné fázi nejde o nic víc než průměrný film, který se bezesporu nemůže líbit každému. Může za to i přemíra nudných pasáží, kterých je tu opravdu hojný počet. 5/10(19.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace