foto

Iva Frühlingová

  • nar. 11.5.1982 (36 let)
    Litvínov, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Iva Frühlingová se narodila v severočeském městě Litvínově na úpatí Krušných hor do rodiny zaměstnance chemických závodů a rehabilitační pracovnice. I přes svá povolaní rodiče poskytli své dceři uměleckou inspiraci díky svým koníčkům, jako sochařství, aktivní hudba, psání literatury.

Ve svých čtrnácti letech se do Paříže dostala pomocí konkurzu francouzské modelingové agentury. Díky agentuře navštěvovala místní gymnázium, kde ji spolužáci oslovili a Iva Frühlingová se v 16 letech stala členkou jejich kapely Turn Over. O tři roky později podepisuje, díky producentům Michélu Elimu a Thierryho Saidovi, smlouvu s hudební společností Virgin. Následovala její první skladba Oú Tu Veux Quand Tu Veux a album Lítvinov. Písně jako Oú Tu Veux Quand Tu Veux a La Muerte sklízely úspěchy ve francouzských a belgických hitparádách. Podařilo se jí vystoupit v slavném koncertním sále L'Olympia Bruno Coquatrix.

V roce 2004 se vrátila do České republiky a vydala zde desku Litvínov v České republice. Za její prodej získala Zlatou a pak i Platinovou desku. Pro režiséra Filipa Renče nazpívala píseň pro jeho film ROMÁN PRO ŽENY (2004). Rovněž nazpívala se známým slovenským zpěvákem Miroslavem Žbirkou úvodní píseň Někdy stačí dát jen dech pro seriál televize Nova ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ (2005). V pohádce režiséra Jiřího Stracha TŘI ŽIVOTY (2007) se objevila v roli černé princezny, mluvené však hlasem Zuzany Stivínové mladší. Svoji roli dostala i ve televizním filmu Filipa Renče VETŘELCI A LOVCI: KRUTÁ NEVĚRA (2011). Kromě učinkovaní v různých televizních pořadech jako jsou hudební, talkshow a galavečerů, vystupuje v pořadu televizní stanice Prima Cool APPLIKACE (2015), kde se svým kolegou Mikolášem Tučkem popisuje novinky ze světa mobilní aplikací. Iva Frühlingová je rovněž literárně činná. Napsala knihy Svět modelek a Příběhy ze showbyznysu. Přispěla i do povídkové knihy patnácti slavných českých a slovenských osobností – Příběhy ve znamení touhy.

V roce 2005 se provdala za populárního zpěváka kapely Kryštof Richarda Krajča. Jejich manželství skončilo po roce rozvodem. V září 2014 se ji narodil syn Adam, partnera Jana si brala měsíc před porodem.

Jiří "Ampi" Amler

Herecká filmografie

Filmy

2018 Prahala
2008 Fredy a Zlatovláska (TV film)
2007 Tři životy (TV film)

TV seriály

2012 Vetřelci a lovci (TV seriál)
Krutá nevěra (E02)
2007 Horákovi (TV seriál)
Standa málem Indem (S02E10)

Dokumentární

2009 Tajemství celebrit (TV film)

TV pořady

2014 Applikace (TV pořad)
2013 Cena Nadácie Tatra banky za umenie 2013 (TV pořad)
Dé pětka (TV pořad)
2012 Limuzína (TV pořad)
Živě na jedničce (TV pořad)
2009 Talkshow Jana Saudka (TV pořad)
2008 Galashow s latinou (TV pořad)
2004 Uvolněte se, prosím (TV pořad)
2002 Hodina pravdy (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
1997 Bolkoviny (TV pořad)
1996 Miroslav Donutil v Lucerně (TV pořad)
1994 Snídaně s Novou (TV pořad)

Hudební videoklipy

2016 Iva Frühlingová - Nech mě žít (hudební videoklip)
2013 Iva Frühlingová: Hey Hey Hey (hudební videoklip)
2007 Iva Frühlingová feat. Pierre Richard: La Chanson de Pierre (hudební videoklip)
Iva Frühlingová: Non, Je Ne Regrette Rien (hudební videoklip)
Iva Frühlingová: Waterbed (hudební videoklip)
2005 Iva Frühlingová: Někdy stačí dát jen dech (hudební videoklip)
Iva Frühlingová: Věřím (hudební videoklip)
Iva Frühlingová: Á part (hudební videoklip)
2003 Iva Frühlingová: J'ai eu tort (hudební videoklip)
Iva Frühlingová: La Muerte (hudební videoklip)
Iva Frühlingová: Ou tu veux, quand tu veux (hudební videoklip)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace