sirien

sirien

Petr Mazák

okres Praha
sofistikovanější filmový konzument

homepage

7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
  • 3.2.2019  19:24
  Garfield ve filmu (2004)
  odpad!

  Mám takové tušení, že se jim podařilo použít ta samá jména co mají postavy v tom komiksu. Taky mám dojem že sem se párkrát zasmál, ale nejspíš ne tomu čemu sem se dle autorů zasmát měl.

  • 28.1.2019  02:56
  Kmotr (1972)
  *****

  Yup - výborný film. Tak dobrý, že vlastně není moc co dodat - výborný příběh, super postavy...

  • 28.1.2019  02:54
  Kmotr II (1974)
  ***

  Nevím moc kde začít. Celkově to je slušnej film. Obstojný pokračování jedničky. Ale bohužel má spoustu nedostatků. Zaprvé je ten film děsivě a bohužel zbytečně dlouhej - ty dlouhé roztahané záběry ve skutečnosti ničemu moc nepřidávají a minimálně půl hodiny by z toho šlo sesekat bez jakékoliv ztráty. Zadruhé naprosto postrádá nějaký centrální konflikt nebo dějovou osu - v podstatě jen posouvá již v jedničce ukázané věci tak nějak vpřed v čase (popř. ukazuje prostřihy minulostí), aniž by je nějak zvlášť prohloubil. Což, začtvrté, je vcelku problém - na to jak je ten film dlouhej vlastně nic moc neukáže - vidíme rozpadající se rodinné vztahy, ale spíš tak nějak z venku a v důsledcích, to zajímavé - příčiny, konflikty - zůstává neukázané. Podobně potkáme pár dalších mafiánů a politiků, ale celý "ekosystém" zůstává skrytý. Průběžné prostřihy do minulosti jsou "až moc" osvěžující - ve skutečnosti mě příběh otce zakladatele zajímal v detailu mnohem víc, než příběh syna následníka a mám dojem, že se mi z něj dostalo jen pár střípků. Upřímně mi neni moc jasný, co na tomhle filmu všichni vidí - jednička byla excelentní, ale dvojka mi přijde sice slušná, ale tak nějak dost vyčpělá.

  • 24.1.2019  01:24
  Dračák 3 - Podzemí (amatérský film) (2018)
  *

  Z osobní předpojatosti nemám srdce to hodnotit hůř, ale upřímně - scénář o ničem, humor nijakej, jediné co by šlo trochu nazvat hraní tam předvádí ta malá holčička... totální vyplejtvání relativně slušné produkce. A, bohužel, pro diváka dost ztráta času. Od prvního dílu se tahle série bohužel vydala úplně opačným směrem, než sem původně doufal.

  • 16.1.2019  01:35

  Obsah: spin-off ke Gamers, resp. k jejich druhému/třetímu dílu. Hra Shadowrunu, která má dodatečný sociální rozměr "rituální zkoušky" pro jednoho z hráčů. YT link. Hodnocení: Vše v duchu Gamers, resp. nejblíž to má k jejich druhému dílu ale kratší a koncentrovanější. Má to humor, má to příběh navíc, v podstatě všechno, jen oproti Gamers samotným je cítit že to je "kratší záležitost" vyrobená "po cestě" (spíš co do scénáře a ambicí než co do kvality).

  • 16.1.2019  01:31

  Obsah Holčina v letadýlku se snaží vyvolat bouřku kterou jí ostatní kradou. YT Dust Channel. Hodnocení: Hezká animace, ucházející "atmosféra", příběhově spíš o ničem bohužel.

  • 16.1.2019  01:28

  Obsah: Týpek vypráví příběh o holce kterou cosi posedlo a ta se vydala pomstít svým vrahům. YT Dust Channel Hodnocení: Příběh o ničem, atmosfra spíš nic moc. Slušné bojové scény, ale když jsou naprázdno tak to prostě nevyznívá. (btw. sci-fi žánr by fakt neměl sloužit jako nálepka pro cokoliv "weird", tohle je víc dystopic-mystery než scifi)

  • 16.1.2019  01:26
  FTL (2017)
  **

  Obsah: Pilot první FTL lodě se chystá na skok Země-Mars. YT Dust Channel. Hodnocení: Nenápadité, předvídatelné a pointa dávno ohraná a Clarkem prozkoumaná na tucet způsobů. Bohužel, protože technické provedení a herecké výkony atd. jsou velmi dobré.

  • 5.1.2019  01:41

  Jednou jedinkrát za celou sérii má Chibnall námět hodnej Doktora - navíc s dalekama. Dokonce dost inovativní a zajímavej - za starejch dobrejch časů by z toho byl kulervoucí speciál nebo top dvoudíl série. Co z toho dokáže udělat Chib? ZKURVENOU NUDU - já fakt nechápu, nechápu a asi nikdy nepochopim, jak může bejt někdo kdo je technicky vzato profesionál v oboru tak nekonečně neschopnej? To je fakt jakoby se záměrně snažil ten seriál zničit. Ten speciál má 1h. na 25. minutě pořád teprve sotva začínala zápletka (!!! viděli ste a nevěříte? Schválně se mrkněte co se za prvních 25 minut skutečně stihlo stát, budete překvapení) Znamená to, že tam je 35 minut děje? Ne, protože stejně jako většina začátku je i většina zbytku vyplejtvaná na další šlapání po otcích a otcovství a na dramaticky dlouhé (nudné a bezobsažné) záběry... všeho. Lidí, interiérů, exteriérů. Uznávám, tentokrát tam je i nějaká akce, i když bylo hodně vidět že autoři prostě žádnou akci moc dělat nechtějí a tak jí odbyli jen hodně v rychlosti. Bohužel kromě další prezentace daddy issues nadále hrajeme politickou notu, tentokrát rovnou natvrdo komentářem reálné politiky (kritikou brexitu) - vážně? A aby tohle všechno nebylo dost zlý, tak Whittaker potkává dno svých schopností ztvárnit Doktora - v několika scénách se snaží působit dominantně nebo dokonce hrozivě a zastrašujícně... a strašně, strašně to nezvládá. A protože to je v kontextu který potkali i všichni předchozí Doktoři, tak to je poznat o to víc. Technicky by si to asi zasloužilo 2*, ale upřímně - po celé 11. sérii a když vezmu v úvahu kolik potencálu se tu proplýtvalo, tak mám hodně problém nedat to zas za odpad. Až sem sem se letos prokoukal jen se skřípajícíma zubama silou vůle - 12. sérii už asi vidět ani nechci, Doktor skončil s Capaldim a je zbytečné se trápit dál.

  • 4.1.2019  17:46

  Když fanoušci tvoří lepší díla než oficiální autoři (zde), tak to je trochu smutný. Přesto to je asi nejlepší (nejslibnější? Uvidíme jak s dalšími díly...) vhled do Vaderovy perspektivy, který kdy kdo vytvořil. A byť navazuje na události prequelů, tak to zvládá Vadera prezentovat jako Vadera - škoda jen že každá reference k Anakinovi připomene... well, Anakina :(

  • 4.1.2019  13:02
  Max Payne (2008)
  *

  Svého času dost zklamání - křečovitý důraz na přehnanou vnější podobu (všechno temný, pořád sněží nebo prší atp.) bez jakékoliv "substance". Bere se to směšně vážně, přitom to nemá žádný rozumný příběh ani práci s postavami (zato tam sou asi z povinnosti přidané zbytečné ženské postavy navíc), všechna klišé která k předloze patří v té vážnosti vyznívají hloupě, jako akční film to je roztahaný, nudný a bez akce. Svého času herně ikonický bullet time tam je z povinnosti proplýtván v jediné scéně, která navíc ani nestojí za to... prostě děsný zklamání.

  • 27.12.2018  20:24

  Ve skutečnosti spíš vcelku dost nuda. Fanoušky žánru béčkových slasherovek to možná nějak osloví, ale běžného diváka spíš ne (a to ani diváka co jinak horory obecně může).

  • 26.12.2018  13:58

  Ten film sem prapůvodně vůbec nedocenil. Vlastně pořád nevim jestli mu mám dát 4* nebo 5*. Když je celej film natočenej aby vypadal hloupě, je těžký rozeznat, co je skutečně hloupý a co je záměrná karikatura (satira / sarkastický "komentář") - teoreticky to může být bezchybné a geniální, teoreticky tam půlka věcí můžou být nechtěné koniny co jen náhodou dokonale zapadly do celku. ...asi si to v nějaké brzké době budu muset pustit ještě jednou.

  • 26.12.2018  13:55

  ...když autoři dvojky vlastně sami ani nechápou jedničku a obšlehnou jen to, co je vidět na povrchu... a ještě navíc to obšlehnou špatně. Bezduchý, nudný, otravný.

  • 25.12.2018  23:00
  Altered Carbon (TV seriál) (2018)
  ****

  Slabý 4* - a mělo to tak blízko k solidním 5 :( Je to suprovej klasickej cyberpunk s výborně udělaným tradičním vizuálem, má krásnej "moderní" world-building, co tomu vdechává osvěžující novou stylizaci, má to všechny klasické atributy - mocenskou konspiraci, AI postavy, zaplatené pozadí postav, akci, hned několik implicitně do příběhu vetkaných filozofických témat a otázek (které se nesnaží divákovi křečovitě rvát do chřtánu ve snaze působit hrozně chytře, jako některé jiné), vykreslení pouliční i vyšší společnosti (s hezky pojatou Olympskou alegorií)... všechny správné ingredience. Jenže. Když uchopíte cyberpunk jako detektivku, tak je potřeba se k tomu jako k detektivce i chovat. Když nejen celou konspiraci, ale i základní detektivní zápletku musíte divákovi v předposledním díle vysypat expozičnim monologem, tak to je prostě otravnej shit. Když postavíte závěr v "leverage" stylu, ale pak místo leverage zvratu necháte postavy všechno jen rozstřílet, je to lame. A ok, šílenství a posedlost stejně jako emotivní drama mezi postavami k cyberpunku patří, ale tady už toho na konci bylo trochu víc, než bylo třeba - což ve spojení s předešlýma dvěma zanechalo bohužel v závěru jinak suprového seriálu nehezkou pachuť :( I tak to je ale pořád výborný počin a zejména fanouškům žánru rozhodně doporučuju.

  • 23.12.2018  15:00
  Future Girl (TV seriál) (2016)
  ***

  YT link. Jako... amatérská produkce SF sitcomu ve skutečnosti docela slušný. Takový "holčičí", ale proč ne - i když mít to víc jak ty 3 epizody tak toho sám asi moc nedám...

  • 22.12.2018  15:39
  Pán času - Série 11 (série) (2018)
  odpad!

  Co se stane, když ze zábavně oddechové sci-fi zkusíte udělat ideologickou propagandu? To nejhorší možné - nuda. Špatné scénáře s nezajímavými příběhy (a naprosto mizernými dialogy, o "hláškách" ani nemluvě) které naprosto nemají tempo, postrádají jakoukoliv žánrovou práci se sci-fi (nebo space operou nebo co vlastně Doctor Who je nebo kdy byl) a nejednou jdou za hranu toho dělat z diváka blbce. Aby to samo o sobě nebylo dost špatný, tak Whittaker je bohužel fakt špatná volba pro Doktora - ta role je naprosto mimo její rozsah, její nonverbální projev tu postavu vůbec nevystihuje. V takovéhle konstelaci už bohužel není nic, co by jakkoliv ospravedlnilo tu nálož levicovo-politicky-korektní agitky kterou se autoři snaží do diváků narvat - navíc naprosto vulgárně lopatou do chřtánu, bez jakékoliv snahy udělat to elegantně nebo skrytě nebo s nějakou mírou polemiky. Skutečně lituju, že s 10. sérií "nový" Doktor neskončil. EDIT: po novoročním speciálu: ve skutečnosti pro mě nejspíš s 10. sérii Doktor fakt skončil, 12. vidět nechci a na 11. se budu snažit co nejdřív zapomenout. :(

  • 15.12.2018  05:23

  Po devíti předchozích dílech mě stojí hodně úsilí být trochu fér a dát aspoň jednu hvězdičku. Tradičně podesáté to je hrozně nudný - šlo by to prostřihat na půlku a nic by se nestalo. Dialogy nanic. Záporák trapnej. Zajímavý vcelku Doktroský koncept s Uxama, ale zahozenej do totálně generického a nezajímavého scénáře plnýho věcí vykradenejch z dřívějších dílů. I jako běžnej díl by to bylo hodně slabý, ale možná za 2* by to stálo, ale jako závěr série to je prostě shit. Možná tu hvězdičku nedávám ani tak z milosti jako spíš z úlevy, že je tohle utrpení už fakt konečně za mnou. Spolu s Capaldim jsme se rozloučili i s jednou celou generací skutečného Doktora.

  • 15.12.2018  04:26

  Pozitivní je, že tam nebyla žádná zvláštní politická agitka. A ani to nebyla kontinuální nuda, jen vcelku nezajímavá otrava. Až někam ke konci sem myslel že tomu dám tak hvězdičku, možná i dvě. Pak se objevila žába. A pak sem byl nucenej poslouchat geniálně napsaný dialog s žábou. Začínám mít dojem, že základní podmínkou při náboru scénáristů a režisérů 11. řady bylo nenávidět Doktora Who a toužit ho análně znásilnit. A totální řemeslná neschopnost.

  • 14.12.2018  03:11
  Aquaman (2018)
  ****

  Tohle je zatím asi nejlepší DC film. Hlavně protože nevědět, že to je DC, tak si myslim, že to je Marvel - v podstatě to je Thor s kousky Guardians na LSDčku a pod vodou. Hromada věcí tam nedává smysl, ale zjevně to ani smysl dávat vůbec nemá - všechno je akční, de to dopředu, všechno je barevné, svítivé, blikající, diváka to zavaluje hromadou vizuálů, je tam jen naprosto nutné (nejspíš produkcí vynucené) minimum pitomého DC patosu a křečovitosti, herci hrají (teda, když zrovna mají co) a ten film prostě přirozeně baví. Místy má člověk dojem že je něco už fakt WTF a příliš, jenže tvůrci to zjevně chtěli WTF a na nějakou vážnost se tu vůbec nehraje, takže i tyhle věci vlastně zapadnou a splynou. Jako - byl sem fakt velmi příjemně překvapenej. Škoda jen že sem netušil předem co mě čeká, ten začátek než sem to pochopil a s tvůrcema sem se sladil bych si užil o to víc.

  • 13.12.2018  04:04

  Mohl bych nadávat na povrchně a lacině zpracovanou genderově politickou nalejvárnu... ale ve skutečnosti mě víc štve, jak to je kurevsky nudný. Jako vážně - díl o mimozemské invazi během čarodějnických procesů a většinu času se tam NIC NEDĚJE a celý to je vyplněný lacinejma dialogama a genderově brečícim hláškovánim. A když se tam něco dít začne, tak to je hromada narativního podvádění a znásilňování žánru kdy si scénáristi tahaj z ucha co je zrovna napadne, takže vlastně člověku nestojí ani za to dávat pozor nebo mít nějakou investici do děje, protože co - stejně si za dalšim rohem scénárista vytáhne další "whateva- magic" nebo deus ex machina. Stranou toho, že tam kde má bejt nějaká akce sou jen další strašně mizerně napsaný dialogy. Je fakt strašně cítit, že to dělaj lidi bez nejmenšího vztahu k žánru (a s dost podprůměrnejma řemeslnejma schopnostma). Plus je víc a víc cítit že Whittaker na roli Doktora nemá - asi není špatná herečka, ale na Doktora se nehodí (s tim že má kozy to přitom nemá co dělat, prostě to neumí zahrát)

  • 8.12.2018  04:44

  ...po sedmi dílech konečně něco, co připomíná Doktora. Bohužel, opět zápletka motivovaná snahou rvát divákovi politickou agitku by tomu podrážela nohy i v případě, že by ten díl sám o sobě neklopýtal svojí roztahaností. Zcela vážně - jak někdo může natočit díl o vzpouře umělé inteligence a vražedné kybersabotáži nudně? Tohle bejval seriál na kterém pracovali top scénáristi a režiséři a herci - po tomhle díle sem začal mít zcela vážně dojem, že je načase Renewed Doktora po 11. řadě utnout a nechat ho zas jednu generaci odležet, protože v současné atmosféře co zjevně panuje v BBC je to v tomhle bodě už nejspíš nezachránitelný. Škoda.

  • 8.12.2018  04:40

  Totéž co Rosa. Až na to že Rosa byla zasazená do dramaticky zajímavého momentu historie, který zůstal totálně nevyužitý, zatímco tohle nemělo ani ten potenciál. Kromě toho bylo až bolestivě cítit, že autor vůbec netouží psát ani sci-fi, ani Doktora. Opět strašná nuda.

  • 8.12.2018  04:37

  what? Tenhle díl je totální splácanina. Naprosto nesmyslný postavy a absolutní esence scénáristický lenosti - stupidní deus ex machina v podobě nekonečné série náhod co drží děj v pohybu v kombinaci s totálně debilnim a nesmyslnym monstrem a totálně pitomym dějem v příběhu bez jediné smysluplné pointy... nic v tom díle nedává smysl a všechno tam je neskutečně samoúčelný. Děti ve škole dokážou vymyslet lepší příběh. Když sem to dokoukal tak to bylo otravně zmatečný a divný a o ničem, zpětně mi to přijde jako urážka libovolného aspoň trochu inteligentního diváka.

  • 8.12.2018  04:31

  ...ten moment, kdy je zoufale nenápaditej monster-of-the-week díl Doktora jeden z vrcholů série, protože se tam aspoň něco děje (a protože snaha diváka politicky vychovávat běží jen na poloviční / setrvačnej výkon).

  • 8.12.2018  04:28
  Pán času - Rosa (S11E03) (epizoda) (2018)
  *

  Jak se někomu může podařit zpracovat tohle téma nudně? Plus ten politicky laděnej záporák bylo co za WTF? SF má fungovat jako hyperbola nebo myšlenkovej experiment, ne jako výmluva pro rvaní politický agitky lopatou do chřtánu.

  • 8.12.2018  04:25

  Tenhle díl (ještě) není katastrofa. Patří k tomu slabšímu, co v Doktorovi je a nemá nic zajímavého ani nápaditého, ale ani nic extra špatnýho. A to je vzhledem ke kontextu tohodle dílu tak trochu problém - nová série, nový showrunner, novej Doktor, navíc ta Doktor, noví companions... a tohle je to co nám předvedou? I obecně dost nepovedená s01e01 Rose měla něco do sebe - o s02e01 New Earth nebo dokonce s05e01 Eleventh hour ani nemluvě a zbytek série tomu moc omluvy nedělá.

  • 8.12.2018  04:18

  Stranou toho, že je ten díl totálně o ničem a mnohde ani nedává smysl: Viděl sem ho ani ne měsíc zpátky a mám problém si vůbec vybavit o čem byl. Na to, že si u Doktora vybavuju prakticky každou jednu epizodu co sem viděl naposled dlouhé roky zpátky.

  • 6.12.2018  17:07
  Pán času - Série 10 (série) (2017)
  ***

  Obvykle hodnotím série výš, než průměr jednotlivých dílů. Nebo aspoň stejně. Tady... dělám výjimku. Většina těch dílů je dobrých. A kdyby byly někde na začátku seriálu, tak si nikdo stěžovat nebude. Jenže celkově prostě to už nemá ten drive - náměty se opakují, postrádá to zajímavé koncepty a směřování. Díly z prvních sérií mám v paměti víc, než díly z téhle - bohužel. Po 4., 6. a 7. sérii chce už člověk tak nějak něco víc - zejména po 8. a 9. sérii, které byly spíš sestup, by seriál potřeboval zase nakopnout, místo toho se topí do průměru ve kterém už člověk ani nemá potřebu vidět další díl hned a klidně si ho odloží i o dost dlouhou dobu.

  • 6.12.2018  16:53
  Pán času - Série 9 (série) (2015)
  ****

  Poslední vzepjetí seriálu před pádem - bohužel seriál tu už hodně klopýtá. Co tu jsou nejlepší díly by v jiných sériích patřilo jen k těm "dobrým" - což je pořád hodně, ale ve spojení s díly které nedokázaly naplnit potenciál, co měly a naopak se často něčím střelily do vlastní nohy (e06 Woman who Lived, e09 Sleep no More...) je už prostě cítit, že seriál zoufale potřebuje nějakou změnu a oživení - Capaldi je super, ale bez konceptu a scénáře může zachránit jen něco. (Bohužel, onoho oživení se seriálu už včas nedostane a pozdější změna ho už jen zabije...)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace