Lima

Lima

Libor M.

Česko

3255 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  M*A*S*H (TV seriál) (1972)

  Přestože má víc dílů než kdejaká pitomá telenovela, téměř každý z nich si udržuje vysokou úroveň, vtip a některé z nich jsou téměř geniální. Sledovat ho je jako pravidelně se vracet mezi staré známé a cítit se v pohodě.

 • poster

  Zázračná planeta (TV seriál) (2006)

  V bezmezné úctě se skláním před Davidem Attenboroughem, slavným biologem a zřejmě nejvýznačnějším popularizátorem přírodopisných dokumentů, za jeho celoživotní dílo a doufám, že nás ještě oblaží spoustou takových skvostů. Zde je sice v pozici „pouhého“ scenáristy a vypravěče, tedy ne v přímé interakci se zvířaty, jak je u něho obvyklé, ale to výsledný dojem nesnižuje. Impozantní a nádherné v každé sekundě a to jsem ještě neviděl tu tolik do nebes vynášenou HD verzi.

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  První díly lehký nadprůměr, ale postupem času se z toho vyklubala záležitost, na které není problém vypěstovat si závislost. Jiný tak dobrý seriál, s tak promakanou psychologií a přitom virtuozně brnkající na temné stránky lidské duše, v současnosti prostě není.___Hodnocení ZÁVĚREČNÉ SÉRIE: Chtělo by se napsat nejslabší série. Scenáristicky bezradná, křečovitá, s nesmyslnými nahodilými situacemi, s ještě nesmyslnějšími dějovými zvraty a v logice děravá jak švýcarský ementál. Jenže pak přišel závěrečný díl, který ten matný dojem aspoň zčásti spravil, kdy rozhřešení Dexterova a Debřina osudu dostalo fantasticky emocionální náboj a bylo tím nejlogičtějším a jediným správným (i když já, být v kůži tvůrců, bych byl ještě nekompromisnější).____ Je obdivuhodné, jakým uvěřitelným psychologickým vývojem Dexter prošel napříč celým seriálem, který si zachovával (až na některé řídké výjimky) kontinuálně kvalitu, kterou by mnohé konkureční TV série mohly jenom závidět.

 • poster

  Zločin (TV seriál) (2011)

  Spolu s ´Dexterem´ jeden z nejlepších krimi seriálů současnosti. Se zajímavou zápletkou, bez „vatové“ výplně a ke konci skvěle gradující. Hlavní plus vidím v ústřední dvojici – umanuté detektivce v podání Mireille Enos (nominace na Emmy) a hlavně jejího kolegy s nekonvenčními metodami, který si s předpisy moc velkou hlavu nedělá. Toho ztvárnil Joel Kinnaman, který se tak zařadil do řady zajímavých evropských seveřanů (Stellan a Alexander Skarsgardovi, Nikolaj Coster-Waldau), kteří si dokonale osvojili angličtinu, i s jejím přízvukem a našli tak herecké uplatnění v Hollywoodu. Jen tak dál, kluci severští, fandím vám.___PS: Nesrovnávat, prosím, s Twin Peaks. Tohle je úplně jiný pojetí, jiná liga, jiný vesmír.__PS2: Po strhující 2.sezóně přihazuji na maximum.

 • poster

  Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (TV seriál) (1972)

  "KRÁSNÝ ZÁŽITEK, OBRAZ I ZVUK, VÁM PŘEJEM, ZVLÁŠTĚ LÁDÍNEK, ŠIKOVNÝ KLUK....."___ Vzpomínáte na vynalézavého kluka Ládinka, který se svojí nafukovací raketou, schovanou v pouzdře od houslí, cestuje po vesmíru a navštěvuje všelijaké planety? Zpětně se odvažuju říct, že co do (dů)vtipnosti, nápaditosti a trefnosti nemají Ládínkovy vesmírné eskapády konkurenci v celé říši animovaných seriálů. Někdy i žasnu, co za hlášky a narážky v tehdejší době dokázali maďarští tvůrci do seriálu protlačit (viz. třeba ´Placatá planeta´- "...Tvůj syn je velice bystrý. Probíral se mnou druhý pád, včera časování. Čeká ho skvělá budoucnost." - "To zakázáno!! Jak Velký Placák nařídit, skloňování a časování pracující člověk nepoužívat!! Ty na to doplatit, ty podvracet stát!!") a nutno říct, že tahle série s vesmírným putováním nezestárla ani po 30.letech. Moje nejoblíběnější díly - Planeta zločinu, Zpívající planeta, Placatá planeta a....tak bych mohl vlastně pokračovat vyjmenováním všech :o) Bombaaaa !!!

 • poster

  F. L. Věk (TV seriál) (1970)

  Parádní výprava, krásný příběh, skvělí herci - to vše v nejlepším seriálu, který kdy u nás byl natočen. V porovnání se sračkovitou produkcí, kterou dnes nabízí Tv NOVA, je F.L.Věk učiněným balzámem na duši.

 • poster

  Já, Claudius (TV seriál) (1976)

  Za minulého režimu nesmírně oblíbený seriál, o kterém lidé mezi sebou vášnivě diskutovali, ať na pracovištích či na ulici. Skvělý scenář a mistrovské herecké výkony přebíjí laciné studiové zpracování. Herecké kreace Dereka Jacobiho coby Claudia a Johna Hurta, který hraje Caligulu, jsou nezapomenutelné. JÁ CLAUDIUS uspokojí i ty, kteří mají silnou averzi vůči seriálům.

 • poster

  Robin Hood (TV seriál) (1984)

  Náááádhera. Tenhle seriál strčí bez problému všechny filmy s Robinem Hoodem do kapsy. Špičkový casting, zdařilé exteriéry, působivá mytologie a k tomu éterická hudba skupiny Clannad. Tenhle seriál má své zvláštní kouzlo, které vás přinutí ho milovat. Poslední díl jsem skoro probrečel. Následná série, kdy Robina vystřídá Connery junior, je už jenom ubohý odvar. Nemluvě o nové předělávce (2006) této legendy, která je spíše výsměchem.....

 • poster

  Marco Polo (TV seriál) (1982)

  Mám rád kostýmní velkoprodukce a tohle je produkt přesně podle mého gusta. Monumentální, výpravné, na penězích se nešetřilo. Navíc dějově zajímavé a s výbornými herci (hlavně mě potěšil F.Murray Abraham, který mimo Saliera v Amadeovi moc výrazných rolí neměl). Krásný hudební motiv, který mi navždy zůstane v hlavě. Tady prostě není co řešit a nejvyšší hodnocení je tu zcela na místě. Všem doporučuji.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace